Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Feri v dubnu opět stane před soudem

Dominik Feri (TOP 09)
Dominik Feri (TOP 09)
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

V dubnu se k soudu vrátí případ bývalého poslance Dominika Feriho, který byl obviněn ze znásilnění. Feri byl loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let, na místě se odvolal.

Podle informací České televize vyplývá z justiční databáze, že Městský soud v Praze nařídil odvolací jednání na pondělí 22. dubna.

Feri byl obžalován ze dvou znásilnění a pokusu o další, vinu opakovaně odmítal. Soud loni v listopadu rozhodl podle návrhu obžaloby, obžalovaný se podle rozsudku dopustil sexuálního násilí na všech třech obětech. Soudkyně například konstatovala, že výpovědi obětí jsou věrohodné. Odvolávala se také na výsledky znaleckých posudků.

V rámci odůvodnění zaznělo i několik dalších přitěžujících okolností. Soud například někdejšímu politikovi vyčetl, že při výslechu obětí se ve vedlejší místnosti smál tak hlasitě, že jej oběti slyšely až v soudní síni.

Feri si rozhodnutí vyslechl bez jediného pohybu ve tváři a během odůvodnění si dělal poznámky do zápisníku. Na místě se proti verdiktu odvolal. Soud mu přitom nařídil také zaplatit statisícové částky jako odškodnění za nemajetkovou a psychickou újmu. První oběti měl uhradit 300 tisíc, druhé 150 tisíc a třetí 60 tisíc korun.

Témata:  Feri, Dominik (TOP 09) soudy

Aktuálně se děje

12. dubna 2024 9:50

O osudu unesených rukojmích rozhodne příměří, tvrdí Hamás

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy