Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Fiala bude před pražským summitem jednat s britskou premiérkou Trussovou

Petr Fiala
Petr Fiala
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Premiér Petr Fiala (ODS) bude ve čtvrtek jednat v pražské Kramářově vile s britskou premiérkou Liz Trussovou. Oznámil to dnes úřad vlády. Trussová dorazí do Česka na premiérový summit ve formátu Evropského politického společenství (EPC), který se uskuteční na Pražském hradě. S Fialou budou diskutovat o Ukrajině, ale také o bilaterální spolupráci obou zemí a spolupráci Velké Británie s Evropskou unií.

Pozvánku na jednání EPC v Praze dostali zástupci 44 zemí, vedle 27 členů EU mezi ně patří i Spojené království. Trussová by měla před summitem dorazit do Kramářovy vily. Po 11:00 mají s českým premiérem na programu pracovní oběd.

"Diskutovat budou o aktuální situaci na Ukrajině, bilaterální spolupráci, ale i o spolupráci Velké Británie s Evropskou unií," uvedla Strakova akademie.

Nová platforma Evropské politické společenství se sejde poprvé. Má sloužit k politické koordinaci evropských zemí, nikoli pouze členských států Evropské unie. Cílem je podporovat politický dialog a spolupráci při řešení otázek společného zájmu k posílení bezpečnosti, stability a prosperity Evropy. S návrhem na vznik platformy přišel v květnu francouzský prezident Emmanuel Macron.

Témata:  Petr Fiala Liz Trussová

Aktuálně se děje

15. srpna 2026 10:10

Karlos Vémola neřeší jen Lelu. Fanouškům se svěřil s novým problémem

Český zápasník Karlos Vémola se na svém profilu na sociální síti Instagram svěřil se svými aktuálními pocity a potížemi. Přestože média v současné době plní zprávy o jeho rozchodu s manželkou Lelou Ceterovou, samotný sportovec veřejně řeší zcela jiné záležitosti. Během přípravy na nadcházející návrat do zápasového ringu se totiž potýká s přísnou dietou a drastickým shazováním váhy, které s sebou jeho sport přináší.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Letiště Václava Havla Praha

Pražské letiště dokončilo modernizaci hlavní dráhy

Letiště Praha dokončilo druhou závěrečnou etapu modernizace okolí hlavní vzletové a přistávací dráhy 06/24, na kterou bude dnes během odpoledne opět převeden veškerý letecký provoz. Během čtyř a půl měsíce se podařilo realizovat 14 stavebních a technologických projektů Letiště Praha společně se 3 významnými investičními akcemi externích partnerů, informovala společnost v tiskové zprávě.