Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Fiala bude ve čtvrtek jednat v SAE s prezidentem a místopředsedou vlády

Petr Fiala
Petr Fiala
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Premiér Petr Fiala (ODS) ve čtvrtek navštíví Spojené arabské emiráty, informoval dnes v tiskové zprávě úřad vlády. V Abú Zabí bude jednat s prezidentem Muhammadem bin Zajdem Nahajánem a místopředsedou vlády Mansúrem bin Zajdem Nahajánem.

Navštíví také zbrojařský veletrh IDEX, kterého se účastní téměř třicet firem českého obranného průmyslu.

Fiala dnes míří do Polska, ve Varšavě se zúčastní jednání amerického prezidenta Joea Bidena s představiteli států takzvané bukurešťské devítky (B9), která sdružuje země východního křídla NATO. Předseda vlády má v plánu také dvoustranné setkání se svým polským protějškem Mateuszem Morawieckým. Do SAE zamíří Fiala komerčním letem z Varšavy.

S prezidentem a místopředsedou vlády SAE bude Fiala hovořit hlavně o hospodářské spolupráci, energetické bezpečnosti, ale také o obranně-průmyslové spolupráci obou zemí. Poté premiér navštíví mezinárodní zbrojařský veletrh IDEX, který patří mezi největší na světě.

Témata:  Petr Fiala Spojené arabské emiráty

Aktuálně se děje

27. května 2024 21:54

Varšava zakročí proti ruským diplomatům v Polsku. Rusko reaguje

Polsko omezí ruským diplomatům pohyb na svém území, uvedl šéf polské diplomacie Radoslaw Sikorski. Varšava tak podle jeho slov reaguje na zapojení Ruska do hybridní války proti Evropské unii. Moskva reagovala slovy, že jde o další projev rusofobie, která údajně panuje v Polsku. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy