reklama

Server Seznam Zprávy minulý týden bez oficiálního potvrzení uvedl, že mezi poradci zřejmě budou i bývalý prorektor Univerzity Karlovy Jan Konvalinka, ředitel společnosti Scio Ondřej Šteffl či předseda rady Národního akreditačního úřadu a bývalý ministr školství za ANO Robert Plaga. Podle Seznam Zpráv je v poradním týmu 15 lidí.

"Petr Gazdík je od 1. října 2022 zaměstnán na částečný úvazek v kabinetu ministra školství jako poradce," řekla Deníku N mluvčí ministerstva. "Na starosti bude mít především oblast regionálního školství," dodala. Gazdík odešel z funkce ministra kvůli kontaktům s podnikatelem Michalem Redlem, který je jedním z obviněných v korupční kauze Dozimetr kolem pražského dopravního podniku.

Nynějšímu ministru školství bude podle informací Seznam Zpráv se vzdělávací politikou pomáhat část poradního týmu Gazdíka. Balašovi by tak měli stejně jako Gazdíkovi radit kromě Konvalinky a Šteffla rovněž matematik a ředitel gymnázia v Brně-Řečkovicích Peter Krupka, ředitel Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia Radko Sáblík, bývalý radní Zlínského kraje pro školství a ředitel střední odborné školy Josef Slovák a vysokoškolská pedagožka Jana Straková.

Nově podle serveru v poradním orgánu zasednou pravděpodobně první ředitel Cermatu Martin Chvál, viceprezident Pedagogické komory Jan Wagner nebo kapelník skupiny The Tap Tap Šimon Ornest. Novými členy budou zřejmě také vedoucí Centra pro sociální a ekonomické strategie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy (FSV UK) Arnošt Veselý, ředitel soukromé základní školy Duhovka Jindřich Kitzberger, ekonomka Jana Matesová, bývalý ředitel Pražského inovačního institutu Bohumil Kartous a předsedkyně České odborné společnosti pro inkluzivní vzdělávání (ČOSIV) Lenka Felcmanová.

Balašův předchůdce na postu ministra školství Gazdík měl ve svém týmu deset poradců.