Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí do konce týdne. Na horách ještě bude sněžit

Zima, ilustrační fotografie.
Zima, ilustrační fotografie.
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Další sněhové srážky i celodenní mráz slibují meteorologové ve zbývajících dnech probíhajícího týdne. Vyplývá to z předpovědi, kterou Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal na facebooku

Dnes má převažovat hodně oblačnosti, přechodně ale může být polojasno. Místy se vyskytnou sněhové přeháňky, na horách bude sněžení trvalejší. Odpolední maxima vyšplhají jeden stupeň nad nulu. Vítr bude silný, v nárazech dosáhne rychlosti až 70 kilometrů za hodinu. Od vyšších poloh se mohou tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje. 

Sobota přinese proměnlivou oblačnost, sněžit bude především na horách. Ranní minima klesnou až na -6 °C. Odpoledne se teploty přiblíží nule, ale mělo by mrznout po celý den. Vítr mírně zeslábne, v nárazech bude mít rychlost kolem 55 kilometrů za hodinu. 

"Neděle bude zpočátku s velkou oblačností, na Moravě většinou s polojasnou oblohou. Stále bude sněžit převážně na horách a k večeru budou srážky i oblačnost ubývat. Po ránu budou teploty kolem -5 °C, odpoledne kolem -2 °C," uvedli meteorologové. 

Témata:  počasí zima ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

12. března 2026 9:15

Pavel a Babiš se potkají na Pražském hradě. Témata jednání jsou známá

Prezident Petr Pavel a premiér Andrej Babiš (ANO) se příští týden setkají na Pražském hradě, informovali spolupracovníci hlavy státu. Politici spolu budou řešit například státní rozpočet či zahraniční cesty.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy