reklama

Pavel uvítal dnešní prohlášení Severoatlantické rady o podpoře Česka. "Během svého působení ve funkci předsedy Vojenského výboru NATO jsem na vlastní kůži zažil ušlechtilý princip 'jeden za všechny, všichni za jednoho', který tvoří základ kolektivní obrany naší aliance," uvedl.

Poznamenal, že v alianční funkci povzbuzoval solidaritu, hledání konsenzu a prosazování společných postojů. "Teď, když byl jeden ze členů aliance napaden, jak víme z důkazů, a je vystaven nepřátelskému tlaku, obracím se na spojence, aby samostatně i společně podnikli kroky v duchu kolektivní bezpečnosti a vzájemné solidarity," napsal Pavel v prohlášení.

Poznamenal, že jsme svědky "masivního navyšování přítomnosti ruských sil na hranicích Ukrajiny, souběžně s agresivním, nepřátelským a pokračujícím provokativním chováním Ruska". "Pevně věřím, že konkrétní akce spojenců v souladu s prohlášením Severoatlantické rady ukáže pevné odhodlání NATO udržovat mír a stabilitu v euroatlantickém prostoru," dodal.

Pavel zároveň a twitteru uvedl, že prohlášením chce podpořit žádost Česka o konkrétní společný postup při obraně jeho suverenity a jednoty aliance. "Věřím, že se k podpoře přidají i další nestátní autority, aby poselství z ČR bylo co nejsilnější," dodal.

reklama