ČSSD v letošních senátních volbách neobhájila ani jeden z deseti mandátů. Zbyli jí jen tři senátoři, což nestačí k vlastnímu senátorskému klubu. "Volby bereme jako jednoznačnou prohru. Podobně jsme skončili také v roce 2004. Naši kandidáti kampaň neošidili a víme bohužel, že pro naše voliče není Senát tak důležitý jako pro voliče opozice. Rozhodla jejich disciplinovanost a motivace," uvedl Hamáček.

Volební účast 16,74 procenta je podle něj nízká. "To se samozřejmě podepsalo na volebním výsledku i pro tak zkušené kandidáty, jakými jsou Milan Štěch, Radek Sušil nebo úspěšný dlouholetý starosta Michal Šmarda," uvedl Hamáček. Kandidátům poděkoval za roky jejich práce a z pozice ministra vnitra také poděkoval všem, kdo se podíleli na bezpečném průběhu voleb.

ČSSD podle Hamáčka při koronavirové epidemii na jaře ukázala, že je potřebná a má kompetentní a pracovité lidi. "Před námi stojí velká výzva v podobě sněmovních voleb, které se konají příští rok," připustil Hamáček. Vyzdvihl historii a program strany, kvůli kterým věří, že ČSSD zase čeká světlejší budoucnost. "Teď se ale musíme soustředit na boj s koronavirem, který nás opět výrazně trápí," podotkl.