reklama

Zákrok zachytili přihlížející na video. Ze záznamu zveřejněného na sociálních sítích vyplývá, že zasahující policista muže uhodil, navíc na začátku zásahu neměl roušku. 

zdroj: YouTube

"Já bych se chtěl za tento ojedinělý exces omluvit, protože je to naprosto nepřijatelné, jakkoli to video, které koluje, nezachycuje celou kauzu. Člověk, který se stal obětí policejního útoku, tam předtím v podnapilém stavu demoloval vozidla, házel po nich lahve, rozbil přední sklo. Policisté byli na místo zavoláni, aby zabránili tomuto chování podnapilého člověka. Ale to nijak neomlouvá toho policistu, on měl samozřejmě mít roušku," řekl Hamáček.

Zákrok na twitteru odsoudil i policejní prezident Jan Švejdar. "Jsem neskutečně zklamaný z toho, co jsem dnes viděl. Chování policisty je naprosto nepřijatelné a neomluvitelné. Nešlo samozřejmě o kontrolu roušky na zastávce, zachycen je závěr služebního zákroku, kdy tento muž s dvěma promile a láhví v ruce demoloval projíždějící vozidla," uvedl Švejdar.

Policejní prezident dodal, že okolnosti zákroku neomlouvají chování policisty. "Jeho selhání vrhá špatné světlo na celý policejní sbor. O to více v době, kdy musíme jít příkladem. Je mi to moc líto a veřejnosti se upřímně omlouvám," doplnil Švejdar.

Policejní mluvčí Violeta Siřišťová ČTK řekla, že v sobotu krátce před 11:00 vyjížděli pražští policisté k prověření oznámení, kde údajně agresivní muž rozbil skleněnou lahví přední sklo projíždějícího vozidla. "Policisté na místě zjistili, že čtyřiapadesátiletý podezřelý byl pod vlivem alkoholu, kdy mu byla naměřená hodnota více než dvě promile alkoholu v dechu," uvedla mluvčí.

Okolnostmi zadržení se podle ní bude nyní zabývat odbor vnitřní kontroly pražské police. "Podle zjištěných závěrů bude následně věc řešena," doplnila Siřišťová.

reklama