reklama

Část domácností je také bez elektřiny, všechny by měly být připojené do 26. července, připomněl hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL). Podle něj ale fungují různé elektrocentrály a rozdávaly se plynové vařiče, takže lidé nejsou zcela bez energií. "Funguje tam stravování," řekl hejtman.

Podle Pelikána skončily práce na převozu skládek. Nyní jsou už jen tři v Hruškách, Mikulčicích a Hodoníně, přičemž v Mikulčicích je skládka plná.

Nejpostiženějšími obcemi byly Hrušky, Moravská Nová Ves, Mikulčice, Lužice a Hodonín. V obcích pracuje asi 90 strojů těžké techniky, je tam kolem 200 členů hasičského sboru a armády a také asi 150 policistů. Ředitel jihomoravské policie Leoš Tržil uvedl, že policisté hlídají i skládky. Dodal, že není pravdou, že na ně lidé chodí vyhledávat věci. "K ničemu takovému nedošlo, skládky jsou střežené, je tam zákaz vstupu," zdůraznil Tržil.

Bouře s tornádem o rychlosti až 324 kilometrů v hodině postihly Břeclavsko a Hodonínsko poslední červnový čtvrtek. Vyžádaly si šest životů a desítky zraněných.

reklama