Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hlubučka obviněného v korupční kauze kolem DPP pustili z vazby

Petr Hlubuček
Petr Hlubuček
Foto: Facebook Petr Hlubuček

Bývalý náměstek pražského primátora za STAN Petr Hlubuček obviněný v korupční kauze Dozimetr kolem pražského dopravního podniku (DPP) dnes vpodvečer opustil vazební věznici v Litoměřicích. ČTK to potvrdil Hlubučkův právní zástupce Lukáš Trojan. Ve vazbě strávil Hlubuček asi dva a půl měsíce.

Kvůli pominutí vazebních důvodů, tedy možnosti ovlivňovat nevyslechnuté svědky, se už v pondělí dostal na svobodu někdejší ekonomický ředitel DPP Matej Augustín, upozornily dnes Seznam Zprávy. V případu jsou vazebně stíháni ještě podnikatelé Michal Redl, Pavel Kos a Zakaría Nemrah.

V kauze je obviněna víc než desítka lidí. Policisté tvrdí, že organizovaná skupina systematicky obsadila klíčové pozice v dopravním podniku tak, aby dosazení spřátelení manažeři mohli ovlivňovat různá výběrová řízení s cílem získat od vítězných firem úplatky.

Podle serveru Novinky.cz a TN.cz, které na propuštění dnes upozornily, Hlubuček opustil věznici krátce před 18:00, při opuštění věznice nechtěl nic komentovat, napsaly Novinky.cz. Dopoledne server informoval, že Hlubučkův advokát jedná se státním zástupcem o nahrazení vazby zárukou. Vpodvečer Trojan ČTK sdělil, že detaily propuštění nebude blíže komentovat.

Obvodní soud pro Prahu 9 v červnu poslal do vazby pět z obviněných, Hlubučka, Redla, Augustina, Kosa a Nemraha. Všichni podali proti rozhodnutí stížnost, Nemrah ji ale později vzal zpět. Pražský městský soud stížnosti zamítl.

Augustín se dostal na svobodu v pondělí, podle serveru Seznam Zprávy pominul důvod, proč byl Augustín kvůli vyšetřování ve vazební věznici. Tedy, že by mohl ovlivňovat dosud nevyslechnuté svědky. Mužovo propuštění potvrdil serveru jeho advokát Tomáš Gřivna.

Kvůli případu odstoupil ministr školství a jeden ze zakladatelů STAN Petr Gazdík, europoslanec Stanislav Polčák kvůli známosti s Redlem v hnutí pozastavil členství. S mužem se scházel i ředitel Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Petr Mlejnek. Před bezpečnostním výborem uvedl, že se setkávali pracovně. Bylo to v době, kdy Mlejnek působil v obchodní společnosti a vyhledával pro ni nové příležitosti.

Témata:  Petr Hlubuček

Související

Aktuálně se děje

8:33

Pavel Trávníček se zotavuje po operaci. Už tušíme, kdy se vrátí do práce

Pavel Trávníček prožívá nelehký začátek letošního roku, protože ho postihly poměrně vážné zdravotní problémy. Známý herec se již dočkal propuštění z nemocnice do domácího léčení. A už v březnu by měl opět pracovat. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Volby, ilustrační fotografie.

Volbám by kralovalo ANO. Kubovo Naše Česko se poprvé objevilo v průzkumu

Jen pět uskupení by se teď dostalo do Poslanecké sněmovny, ukazuje průzkum agentury NMS pro web novinky.cz. Zvítězilo by hnutí ANO premiéra Andreje Babiše, jemuž by dala hlas téměř třetina voličů. Těsně pod pětiprocentní hranicí by skončilo hnutí Naše Česko, nový subjekt vedený jihočeským hejtmanem Martinem Kubou.