KPR uvedla, že 21. ledna na Hrad přišla trojice příslušníků NCOZ. "Při této příležitosti se seznámili s konkrétními daty, o nichž KPR dosud veřejně neinformovala," uvedla kancelář. Dnes se podle ní na Hrad obrátila redaktorka Českého rozhlasu s žádostí o potvrzení některých z těchto informací. "Příslušné instituce by měly věnovat pozornost nezákonným únikům neveřejných a utajovaných informací od orgánů činných v trestním řízení a zpravodajských služeb," napsal Hrad.

Ibehej ČTK sdělil, že ředitel NCOZ Jiří Mazánek nechá informace zveřejněné Pražským hradem v rámci útvaru prošetřit. "Rovněž zvážíme podnět jiným institucím, do jejichž kompetence tyto informace náleží," poznamenal.

Čeho se vyšetřování týká, Pražský hrad ani NCOZ neupřesnily. Její příslušníci se v současné době zabývají několika kauzami, které se Hradu dotýkají. Prošetřují například okolnosti spojené s kauzou výbuchů muničních skladů ve Vrběticích, podezření související s okolnostmi podzimní hospitalizace prezidenta Miloše Zemana nebo případ muže, který podniká i poté, co dostal od prezidenta milost.