Babiš dnes nejprve ČTK řekl, že měl na pátek 11:00 domluvenou schůzku s prezidentem. Nemocnice mu ale následně sdělila, že jsou návštěvy zakázané. Před odletem z Maďarska novinářům řekl, že mu ředitel ÚVN a Zemanův ošetřující lékař Miroslav Zavoral nabídl možnost mluvit s prezidentem on-line, nepovažuje to ale za vhodné.

"Nechápu, když jsem třikrát očkovaný a šel bych tam s respirátorem, proč bych ho nemohl navštívit," řekl Babiš. Dodal, že ohledně návštěv komunikuje jen se Zavoralem a čeká na další termín schůzky, když se stav prezidenta zlepšil a leží nyní na standardním pokoji rehabilitačního oddělení. Večer Babiš ČTK potvrdil, že se s hlavou státu v pátek spojí telefonicky.

Zeman také podle Hradu uložil své kanceláři připravit návrhy rozhodnutí o přijetí demise vlády a o pověření kabinetu výkonem funkce do ustanovení nového. Sestavují jej koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se STAN.

Podle hradní kanceláře se Zeman od úterý do dneška setkal v ÚVN opakovaně se svými rodinnými příslušníky a také s kancléřem Vratislavem Mynářem.

Podle ÚVN léčba, zejména komplexní nutriční podpora, vedla ke zlepšení prezidentova klinického stavu, proto se dnes mohl z jednotky intenzivní péče přesunout na standardní pokoj. Důvodem hospitalizace byly podle nemocnice komplikace provázející Zemanovo chronické onemocnění, k nimž vedl zhoršený příjem potravy a tekutin.

ÚVN v minulých dnech oznámila vznik multioborového konzilia, které posoudí Zemanův zdravotní stav. Jeho složení zveřejnit nechce. Členství potvrdil končící rektor Univerzity Karlovy a lékař Tomáš Zima, z informací ČTK a serverů Seznam Zprávy a iDNES.cz také vyplývá, že dalšími členy budou chirurg Pavel Pafko a fyzioterapeut Pavel Kolář. Konzilium se poprvé sejde v pátek.