reklama

Policisté, hasiči a horští záchranáři stejně jako v sobotu pátrali v okolí Pece pod Sněžkou. Prohledávali i obtížně přístupná místa například v Modrém dole, v okolí Pražské boudy nebo v hřebenových partiích kolem Pece pod Sněžkou. Používali lyže a čtyřkolky, pomáhala jim i desítka psů. Právě v Peci pod Sněžkou byl 27. prosince pohyb ženy s dítětem zaznamenán naposledy.

V pondělí policie počítá s opětovným pátráním v terénu za pomoci hasičů a horské služby. V případě příznivého počasí bude opět připraven i vrtulník. "Současně prověřujeme všechny možné okolnosti a varianty zmizení ženy a jejího dítěte," uvedla mluvčí.

Policie po ženě a dítěti pátrá od pátku 30. prosince, kdy jejich pohřešování oznámil partner ženy a otec jejich syna na policejním oddělení v Libčicích nad Vltavou u Prahy. Podle policie žena zřejmě odjela autem do Pece pod Sněžkou do penzionu U Sochorů. V Peci pod Sněžkou se žena ubytovala i s dítětem v neděli 25. prosince a pobyt měla do 30. prosince.

V pátek vpodvečer se majitelka penzionu obrátila na policii s tím, že ženu naposledy viděla v úterý 27. prosince dopoledne. Se ženou se nemohla spojit, pokoj v penzionu byl zamčený a před penzionem stále stálo ženino auto. Po otevření v pokoji nikdo nebyl, ale žena v něm měla své věci.

Žena měří 165 až 170 centimetrů. Má hubenou sportovní postavu, delší hnědé a rovné vlasy a šedé oči. Její syn má světlé vlasy a kulatý obličej.

Policie nadále žádá svědky, aby informace k pohřešované ženě a jejímu synovi zavolali na linku 158 nebo se dostavili na jakoukoliv policejní služebnu.