V Íránu se dosud nakazilo 1,4 milionu lidí a s covidem-19 zemřelo téměř 58.000 pacientů. Denně přibývá v průměru 6500 nových nakažených a 80 až 90 mrtvých.

Očkování má začít ještě před začátkem března. Podle dnešní zprávy agentury ISNA se očkovací látka Barekat testuje na lidech od konce loňského roku a testy byly úspěšné. Ve třetí ověřovací fázi je další domácí vakcína s názvem Pasteur. Kromě toho Íránci pracují s kubánskými odborníky na vakcíně Soberana 02. V příštích měsících chce Írán dovézt vakcíny z Ruska, Číny a Indie. Použití západních vakcín zakázal duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí s tím, že nejsou důvěryhodné. Ruskou vakcínu Sputnik V už Írán povolil a chce se podílet na její výrobě.

Mluvčí skupiny, která má bojovat proti epidemii, Alírezá Rajsí dnes řekl, že lidé, kteří do Íránu přijedou z Evropy a po příletu budou mít negativní test, budu muset do čtrnáctidenní karantény. Lidem z ostatních částí světa pro vstup bude stačit negativní test, který si mohou nechat udělat před nastoupením cesty. Dosud Írán od lidí přijíždějících z Evropy požadoval pouze negativní test, ne karanténu.