reklama

Jak jsme vás již informovali, prezident Miloš Zeman nastoupil do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích (ÚVN). Podle Hradu v ní zůstal kvůli takzvanému rekondičnímu pobytu do neděle. Server blesk.cz se pokusil zodpovědět některé otázky týkající se pobytu hlavy státu ve zdravotnickém zařízení.

Zdroje serveru mluví o tom, že na interním oddělení nemocnice měl Zeman k dispozici polovinu patra. Ze slov zástupců ÚVN ale vyplývá, že kvůli prezidentovi nebylo nutné nic vyklízet. „Vyhrazení zvláštního prostoru, vyžadujícího omezení chodu nemocnice, a tedy dopad na ostatní pacienty, nebylo třeba realizovat,“ cituje blesk.cz náměstka ředitele Ivana Jeřábka.

Výše zmíněný web se domnívá, že lékaři přimhouřili oči v otázce kouření. Ačkoliv se v návodu pro pacienty údajně píše, ať si s sebou cigarety neberou, vášnivý kuřák Zeman měl prý k dispozici kuřárnu. Zdroje serveru blesk.cz tvrdí, že místnost ke kouření zabrali na oddělení „tajní“. V tomto směru tedy prezident ostatní pacienty omezuje, musí totiž chodit kouřit jinam.

Ochranka měla podle zdrojů v nemocnici vlastní místnost a z ústavního činitele nespouští oči. K Zemanovi mohl jen předem určený personál, který osobní strážci prověřili. Jde o ošetřujícího lékaře a další zdravotníky.

Loading...

1 komentář (Poslední 28.10. 11:51) Napište svůj názor

reklama