Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Je to tady: Duni porodila! Zoo Praha se raduje letos již z druhého narozeného gorilího mláděte

Je to tady: Duni porodila!
Je to tady: Duni porodila!
Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

V noci na dnešek přišlo na svět v pražské zoologické zahradě další mládě gorily nížinné. Jeho matkou je samice Kijivu.

Informoval o tom ředitel zahrady Miroslav Bobek prostřednictvím sociální sítě X. Tento nový přírůstek je druhým gorilím mládětem, které se v Praze narodilo letos. Již na začátku ledna přivedla samička na svět další mládě, které dostalo jméno Mobi.

Třicetiletá Kijivu porodila své mládě během nocí. "Je to tak, Mobi má sourozence! Kijivu před chvílí porodila," uvedl ředitel zoo v 01:10.

Kijivu je babičkou gorilí samice Duni, které se narodil potomek Mobi dne 2. ledna tohoto roku. Stejně jako v případě Mobiho je i otcem tohoto nového mláděte samec Kisumu.

Pražská zoo se věnuje chovu goril nížinných od roku 1963. První gorilím obyvatelem zahrady byl samec Titan, kterého následovala samice Nigra. První mládě se v pražské zoo narodilo 13. prosince 2004 - samička Moja, která se tak stala prvním gorilím mládětem narozeným v české zoologické zahradě. Moja později v listopadu 2011 odešla do Španělska, kde nyní žije v parku Cabárceno.

Témata:  Zoo Praha opice

Aktuálně se děje

22. května 2024 12:44

Litva označila plány Ruska v oblasti Baltského moře za eskalaci proti EU a NATO

Litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis označil plány Ruska na úpravu hranic svých teritoriálních vod v Baltském moři za eskalaci proti Severoatlantické alianci (NATO) a Evropské unii.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy