reklama

"Stopy byly upravené a upravili jsme na víkend i parkoviště pro běžkaře. Dnes se ale hodně oteplilo a začalo pršet. Ještě včera (v pátek) tu ale lidé na běžkách byli," řekl dnes ráno ČTK místostarosta Abertam Löffler Rudolf (ODS). Dnes dopoledne ale na parkovišti, odkud hodně lidí vyráží na Krušnohorskou magistrálu, stálo jediné auto. Běžecké stopy na mnoha místech přerušovala tmavá či úplně holá místa, kde sníh nápor ranního deště nevydržel.

Běžecké tratě v Krušných horách upravuje První Krušnohorská o. p. s. Její manažerka Eva Nduwimana dnes ČTK řekla, že ve čtvrtek bylo upraveno asi 60 kilometrů tras na hřebenech Krušných hor, v okolí Abertam i Božího Daru. "Už v pátek to začínalo slézat. Na hodně místech je spousta sněhu, ale na otevřených loukách už to není nic moc. Teď dva dny to asi nebude dobré, ale pokud se příští týden znovu ochladí a znovu napadne sníh, tak je možné, že trasy ještě projedeme. Skončí omezení pohybu mimo okresy a spousta lidí by si asi ráda ještě zajezdila," řekla ČTK Nduwimana.

V končícím týdnu bylo v Karlovarském kraji pravé aprílové počasí. Střídalo se snažení s deštěm i hodinami, kdy bylo nebe jasné a svítilo jarní slunce. Na vrcholu Krušných hor ale napadlo místy až 30 centimetrů sněhu.

reklama