Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jihočeští policisté pátrají po pohřešovaném muži na Orlíku

Policie ČR, ilustrační fotografie.
Policie ČR, ilustrační fotografie.
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Jihočeští policisté pátrají v Orlické přehradě po pohřešovaném muži. Policie o tom informovala v úterý po poledni. Na místě zasahují policejní potápěči se sonarem.

Rodina muže pohřešuje od neděle, uvedla policie na twitteru, kde o pátrací akci informovala. "Nalezena byla převrácená pramice v Kostelecké zátoce. Policejní potápěči z odboru speciálních potápěčských činností s jihočeskými kolegy prohledávají přehradu i sonarem," napsali policisté.

Vodní nádrž Orlík je součástí Vltavské kaskády, vybudována byla v letech 1954 až 1961. Přehrada dosahuje hloubky 74 metrů a zadržuje nejvíce vody z tuzemských přehrad, konkrétně přes 700 milionů krychlových metrů.

Pro policii nejde o neznámé místo. V roce 1995 zde byly v sudech a pletivu nalezeny oběti skupiny sériových vrahů. Pro kauzu se vžilo označení Orlické vraždy.

Témata:  Policie ČR pohřešované osoby

Související

Aktuálně se děje

16. března 2026 20:25

Jana Adamcová se rozloučila s maminkou. Na věnci byla poslední slova

Jana Adamcová na uplynulý týden jen tak nezapomene. Přišla totiž o milovanou maminku, se kterou se rodina někdejší televizní moderátorky již rozloučila. Jedna věc na smutečním obřadu obzvlášť zaujala.

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy