Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jsou dnes otevřené obchody?

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Sváteční dny jsou tady a už tradičně s ním vyvstává otázka, zdali budou otevřené obchody. Naposledy byly během Velikonočního pondělí uzavřené. Tentokrát bude situace jiná. 

Od roku 2016 v Česku platí zákon o prodejní době v maloobchodě, jehož hlavním záměrem je úprava prodejní doby v maloobchodě tak, aby byl v prodejnách nad 200 metrů čtverečních stanoven zákaz prodeje ve vyjmenované svátky.

Máme za sebou Velikonoce, kdy na Velký pátek fungoval obchod jako během běžného pracovního dne, ale o Velikonočním pondělí zůstalo ze zákona zavřeno. Květnové svátky to mají totožně. Při první příležitosti bude otevřeno, při druhé o týden později zavřeno.

Zatímco na Svátek práce, který je ale spoustou lidí vnímán spíše jako svátek zamilovaných, mohou být v provozu všechny obchody, na Den vítězství ve čtvrtek 8. května se větší prodejny uzavřou a k dispozici budou lidem pouze večerky či dovážkové služby. 

Dnes tak zůstávají všechny obchody otevřené.

Témata:  obchody

Související

Aktuálně se děje

20. dubna 2026 13:10

V Perském zálivu nevázne jen ropa. Hrozí inflace u potravin, tvrdí expert

Přes Hormuzský průliv prochází významná část světových dodávek surovin potřebných k výrobě hnojiv, jako je močovina, čpavek nebo síra. Jakmile se tato logistika zkomplikuje, ceny těchto vstupů na světových trzích rostou. Zároveň platí, že výroba hnojiv je silně závislá i na zemním plynu, takže jakékoli napětí, které žene nahoru ceny energií, situaci dál zhoršuje.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Ilustrační fotografie.

Komentář

Dobré zprávy pro řidiče. Nafta se navzdory dění kolem Íránu vrátila pod 40 Kč za litr

Nafta se včera bez fanfár a při nadále zavřeném Hormuzu vrátila pod 40 Kč/l, po více než měsíci. U Tank ONO stojí 39,50 Kč/l. Fronty se tam netvoří. Benzínky nekrachují. Čerpadláři nestanovují své ceny přesně na úrovni vládního stropu. Nedošlo ke zvýšení cen pohonných hmot. Nafta za dva týdny trvání vládních stropů zlevnila průměrně o historicky mimořádných zhruba 8 Kč/l, což má širší protiinflační dopad do celé ekonomiky, a zlevnil také benzín.