Vizuální návrh kampaně pro ministerstvo připravuje agentura McCann-Erickson Prague, která patří mezi největší hráče na reklamním trhu. Vytvoří vizuály pro očkovací centra, návrhy inzerátů či televizních a rozhlasových spotů. Ministerstvo si od agentury vyžádalo také návrh komunikace v ukrajinském jazyce nebo materiály pro ordinace lékařů.

První část kampaně, která se objeví především na sociálních sítích, začne 15. srpna. "Tento termín zahájení kampaně je zvolen s přihlédnutím k tomu, že bude spuštěn centrální rezervační systém očkování a také že v období konce prázdnin je nutné pozvat zranitelné skupiny populace k přeočkování další dávkou," uvedl Jakob. K tomuto datu ministerstvo představí nové grafiky, které se budou využívat například v očkovacích centrech.

Přeočkovat se druhou posilovací dávkou mohou dospělí lidé v Česku už od 18. července. Do tohoto víkendu si pro ni přišlo přes 42.000. lidí. Zájemci ji mohou získat zpravidla bez objednání, registrační systém s objednáním začne znovu fungovat od 15. srpna.

"Druhá část kampaně, která proběhne ve veřejných sdělovacích prostředcích, bude spuštěna v průběhu září, před očekávanou další, podzimní vlnou covidu-19," dodal mluvčí. Dosud totiž nebyly dokončeny veřejné zakázky na výrobu kampaně a na nákup mediálního prostoru. Ministerstvo očekává, že se na podzim nechají přeočkovat dva až tři miliony lidí.

Nynější letní vlna epidemie covidu v Česku už několik týdnů roste, tempo růstu nově potvrzených případů ale zpomalilo. Tento týden laboratoře zaznamenaly v pracovní dny zhruba mezi 2500 a 3800 novými případy denně. V nemocnicích bylo s covidem přes 1000 lidí, asi čtyři desítky z nich byli ve vážném stavu.