Nominacemi na případné místopředsedy Sněmovny se dnes klub ANO nezabýval, hlasovat o jménech chce na příštím jednání 2. listopadu, řekla Schillerová. Nevyloučila, že by klub mohl nominovat i dosavadního předsedu dolní komory Radka Vondráčka.

Premiér a předseda ANO Andrej Babiš dnes České televizi řekl, že Vondráček asi kandidátem hnutí do vedení příští Sněmovny nebude. Jeho návštěvu u hospitalizovaného prezidenta Miloše Zemana z minulého týdne označil za chybu. Podle Schillerové dnes Vondráček okolnosti návštěvy vysvětlil na zasedání klubu, ten se za něj většinou hlasů postavil.

Koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se STAN nabízí ANO dvě pozice místopředsedů, celkem by jich Sněmovna měla mít šest. Do čela dolní komory chtějí koalice předsedkyni TOP 09 Markétu Pekarovou Adamovou, místopředsedkyní za Piráty má být první místopředsedkyně strany Olga Richterová.

Hnutí ANO má podle Schillerové nárok na vedení šesti sněmovních výborů, o což chce usilovat na středečním jednání o budoucím uspořádání dolní komory s koalicemi Spolu a Pirátů se Starosty a nezávislými.

Jsou výbory, o které je mezi poslanci ANO velký zájem, a naopak jiné, kde je nedostatek kandidátů, řekla Schillerová. Mezi těmi druhými jmenovala rozpočtový, do kterého se sama hlásí, stejně tak Nacher.