ANO bylo s ODS, lidovci a Piráty v koalici i v posledních čtyřech letech, členem koalice byli také Starostové a nezávislí (STAN). Po volbách se ANO s trojblokem dohodlo na vytvoření základu nové koalice a na tom, že s dalšími subjekty budou o případném rozšíření koalice jednat společně. Podle Korce se jednalo i o tom, zda STAN do koalice zapojit. Zástupce trojbloku a lídr ODS Tomáš Goláň však již dříve uvedl, že k tomu není důvod a není reálné, že by s nimi šli STAN do koalice.

Korec dnes novinářům řekl, že po volbách hnutí jednalo se STAN i hnutém Zlín 21, které skončilo druhé. "Probírali jsme a zvažovali možnosti, které nám nabídli. Dvacet sedm zastupitelů je pro nás dostatečných a na základě vyhodnocení pro a proti zvítězila varianta ANO s trojblokem," uvedl Korec. Jednotlivé gesce podle něj ještě rozděleny nejsou, bude se o tom nyní jednat při přípravě koaliční smlouvy. Připravena by mohla být do týdne. Ustavující zastupitelstvo by mělo být 20. října.

ANO získalo ve Zlíně 14 mandátů, což je o pět více než před čtyřmi lety. Výrazně posílila také ODS, má sedm mandátů, v minulých volbách získala tři. Lidovci s podporou TOP 09 a Piráti mají po třech mandátech. Hnutí Zlín 21, které bylo ve volbách druhé, získalo sedm křesel, čtyři mandáty má SPD, STAN tři.