Rada města bude i nadále jedenáctičlenná, ANO v ní bude mít většinu šesti hlasů. Tři zástupce bude mít ODS, po jednom lidovci a Piráti. Programové prohlášení nebude podle Korce hotové do ustavujícího zastupitelstva, mělo by být připraveno na první řádné zastupitelstvo v listopadu.

ANO bude mít primátora, tři náměstky, z toho dva uvolněné, a dva radní, jeden bude uvolněný a druhý neuvolněný. Za ODS budou dva uvolnění náměstci primátora a jeden neuvolněný radní. Lidovci obsadí křeslo neuvolněného náměstka, Piráti budou mít uvolněného radního.

Uvolněných pozic v radě bude sedm, což je o dvě více než v končícím volebním období. Přibude jeden uvolněný náměstek a jeden uvolněný radní. Podle Korce to bude znamenat náklady vyšší o 120.000 korun měsíčně. "Jsme si toho vědomi, ale stojíme si za tím," uvedl Korec, podle kterého budou prioritami doprava a bydlení. "V dopravě se řeší obchvat Zálešné, pravobřežní komunikace, Prštenská příčka, koordinace dopravního terminálu a další významné věci. Potřebujeme člověka, který se tomu bude plnohodnotně věnovat," řekl dnes novinářům Korec. Náměstek Michal Čížek (ANO) se bude zabývat velkými investičními projekty v dopravě a radní Václav Kovář (ANO) bude mít na starosti provozní část, jako jsou opravy komunikací a chodníků.

V bydlení bude mít náměstek Pavel Brada (ANO) na starosti prostorové a územní plánování, architekturu a přípravu rozvojových ploch, radní Jiří Robenek (Piráti) správu bytů i novou zástavbu. "Je důležité, aby nové bydlení bylo cenově dostupné, potřebujeme tady udržet absolventy vysoké školy, aby neodcházeli do větších měst. Byť je nyní situace ekonomicky náročná, prostor k výstavbě je," uvedl Robenek. "Chceme navyšovat počet obyvatel, máme ambici zastavit vylidňování a potřebujeme mít plnohodnotné zastoupení v radě v gescích, které k tomu mohou přispět," uvedl Korec. Také Miroslav Chalánek (ODS), který by měl být náměstkem primátora odpovědným za ekonomiku a energie, navýšení počtu uvolněných členů rady hájí. "Náklady se zvýší, ale neberu to jako náklad, ale jako investici," uvedl Chalánek.

Neuvolněnou náměstkyní primátora bude Jana Bazelová (ANO), která bude mít na starosti mládež, tělovýchovu a sport či spolupráci s komisemi místních částí, spolupracovat s ní bude neuvolněný radní Tomáš Krajíček (ANO). Uvolněnou náměstkyní pro školství, kulturu a památkovou péči bude Martina Hladíková (ODS), jako neuvolněný bude vykonávat funkci člena rady Pavel Konečný (ODS), který bude spolupracovat s neuvolněným náměstkem Vojtěchem Volfem (KDU-ČSL) v oblasti sociálních věcí a péče o zdravotně postižené. Volf bude mít na starosti i životní prostředí a zemědělství.

ANO bylo s ODS, lidovci a Piráty v koalici i v posledních čtyřech letech, členem koalice byli také Starostové a nezávislí (STAN). V letošních volbách však STAN získali jen tři mandáty, před čtyřmi lety jich měli devět. Po volbách jednalo ANO a trojblok i s hnutím Zlín 21, které skončilo druhé, a se STAN, nakonec se podle Korce rozhodlo, že 27 zastupitelů je dostatečných a zvítězila varianta ANO s trojblokem.

Hnutí ANO získalo ve Zlíně 14 mandátů, což je o pět více než před čtyřmi lety. Výrazně posílila také ODS, má sedm mandátů, v minulých volbách získala tři. "Je to významný okamžik pro ODS, po 12 letech se plnohodnotně vracíme na posty, které nám umožňují aktivně vstupovat do řízení města. Je to pro nás nová etapa," řekl dnes Chalánek, který chce ve městě dokončit velké projekty či dopravní stavby. Lídrem ODS byl senátor Tomáš Goláň, v radě města však nebude. "Věřili jsme, že situace je taková, že můžeme sáhnout i po primátorovi, na to jsme zaměřili kampaň. Ambice, se kterou do toho pan Goláň šel, se nenaplnila. Jak pokračovalo vyjednávání a seznamoval se s místními poměry, v určité chvíli řekl, že ambici pracovat v radě nemá," uvedl Chalánek. Goláň však bude zastupitelem. Lidovci s podporou TOP 09 a Piráti mají po třech mandátech. V opozici bude Hnutí Zlín 21, které získalo sedm křesel, čtyři mandáty má SPD, STAN tři.