Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kofola a další české firmy byly zaplaveny povodněmi

Kofola a další české firmy byly zaplaveny povodněmi

Foto: INT

Výrobce nealkoholických nápojů Kofola potvrdil, že jeho továrnu v Krnově zasáhly rozsáhlé záplavy. O události informovala agentura Reuters.

Vedení společnosti uvedlo, že je zatím předčasné odhadovat výši škod. Přesnější informace o délce přerušení výroby očekávají na začátku příštího týdne. Kofola je však schopna zajistit většinu dodávek z jiných závodů skupiny.

Podle portálu idnes.cz poškodila stoletá voda, která o víkendu zasáhla Českou republiku, více firem v blízkosti vodních toků. Kromě Kofoly byla v Opavě postižena firma Bidfood, výrobce potravin, a v Jeseníku výrobce oděvů.

„I když jsme se na tuto situaci dobře připravili, Krnov byl zaplaven více než stoletou vodou, která zasáhla do životů našich zaměstnanců a nevyhnula se ani našemu výrobnímu závodu a skladům,“ uvedl Jannis Samaras, spoluzakladatel a generální ředitel skupiny Kofola.

Voda zaplavila celý areál, momentálně probíhá odčerpávání a zjišťování rozsahu škod. V továrně se snaží spustit záložní generátor, protože město Krnov stále nemá přístup k elektřině.

Skupina Kofola letos koupila Pivovary CZ, které mají výrobní závody v zaplavených Hanušovicích a Litovli.

Většinu svých výrobků je Kofola schopna zajistit z jiných závodů v Mníšku Hradišti nebo Rajecké Lesné na Slovensku. Minerální vody jsou plněny v Moravském Berouně (Ondrášovka), Stráži nad Ohří (Korunní) a Kláštore pod Znievom (Kláštorná Kalcia), které nebyly záplavami zasaženy.

Provoz firmy jako celku je tedy zajištěn, ale rychlost obnovení provozu postižených závodů ukáží až následující dny. 

Témata:  povodně září 2024 Kofola

Související

Aktuálně se děje

2. února 2026 19:07

Prezident na olympiádě. Pavel podpoří hokejistky i medailové naděje

Sportovní fanoušci už nepochybně odpočítávají poslední dny do zahájení zimních olympijských her v Itálii. Zařadí se mezi ně i prezident Petr Pavel, který se chce v dějišti největší sportovní akce podívat hned na několik závodů či zápasů. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Boris Šťastný

Ministr Šťastný vyzval veřejnost: Choďte po schodech. Nabízí cedule zdarma

Ministr pro sport, prevenci a zdraví Boris Šťastný dnes v budově Poslanecké sněmovny zahájil novou osvětovou kampaň zaměřenou na podporu zdravého životního stylu. Iniciativa nese název „Zdraví je drahé, schody jsou zdarma“ a jejím cílem je motivovat občany k častějšímu zařazení přirozeného pohybu do jejich všedních dnů. Ministra při představení projektu podpořili také předseda dolní komory Tomio Okamura, její první místopředseda Patrik Nacher a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.