Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Komunista Ondráček by měl viset? Kauza graduje, řada Čechů fandí Novotnému

Zdeněk Ondráček
Zdeněk Ondráček
Foto: Facebook

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný se dostal do problémů kvůli svým výrokům na účet komunistického poslance Zdeňka Ondráčka. Zastání se ovšem dočkal nejen mezi některými politiky, ale i mezi řadovými občany. Objevila se dokonce petice na jeho podporu.

Jak jsme vás již informovali, policie obvinila starostu Řeporyjí a někdejšího bulvárníka Pavla Novotného (ODS) za komentáře na Twitteru, ve kterých kritizoval poslance Zdeňka Ondráčka (KSČM) kvůli jeho cestě na území Ukrajiny ovládané proruskými separatisty.

„Já bych si přál, aby za tohle Vondráček visel,“ napsal Novotný na twitter v květnu. Zaměnil ovšem jméno Zdeňka Ondráčka za šéfa Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka. Reagoval tak na příspěvek od šéfa poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska, který uvedl, že Ondráčkovo chování se téměř blíží vlastizradě.

O obvinění před pár dny informoval sám Pavel Novotný na Twitteru. „Budu s otevřeným hledím čelit obvinění za to, že jsem podotkl, že mlátička Ondráček by měl za vydávání se za delegaci ČR na Donbase viset jako vlastizrádce. NEODVOLÁM! Hus také neodvolal,“ hlásá.

Podporu Novotnému na svém Facebooku vyjádřil například Filip Smoljak, syn známého režiséra Ladislava Smoljaka, nebo expremiér Mirek Topolánek. Kromě politiků se ale politika ODS zastaly i stovky Čechů.

Na internetu se objevila petice nazvaná „Souhlasím s názory Pavla Novotného z dopisu komunistické Mlátičce“. V dokumentu, který zatím podepsalo necelých 900 Čechů se píše: „My, níže podepsaní, ideově zcela souzníme s názory, které Pavel Novotný sepsal a zaslal komunistickému poslanci Ondráčkovi.“

„Podepisuji, protože je to pravda,“ zastala se Novotného jedna z žen, která přidala svůj podpis. „Není co dodat, pregnantněji bych to nedokázal vyjádřit. Asi ani slušněji,“ přidal se další z Čechů. „Souhlasím s tím, že komunisti jsou fosilie a vředy na obrazu České republiky,“ napsal pod petici další signatář.

Někteří zareagovali ještě ostřeji. „Bolševická ideologie zlomila páteř téhle země na mnoho generací. Návrat komunistů k moci je zvrácenost. Měli by tiše v koutku zpytovat svědomí a doufat v odpuštění. Místo toho mají své členy v prezidentském i premiérském křesle,“ varuje další z Čechů.

Témata:  Pavel Novotný Zdeněk Ondráček petice

Aktuálně se děje

13. června 2024 9:42

Fico komunikuje s vládou, léčba ale potrvá ještě několik týdnů

Slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD), který se před měsícem stal obětí atentátu, během procesu zotavování komunikuje se členy vládní koalice. Novinářům to ve středu řekli ministr obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) a ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy