Muž je však v cíli cesty oklamal a připravil bez jakéhokoliv nátlaku o peníze. Smyšleným loupežným přepadením chtěly ženy vyřešit schodek v tržbě, informovala dnes ČTK policejní mluvčí Miluše Zajícová. Muž obviněn nebyl, jednáním obou žen se policie nadále zabývá.

"Shodou okolností je podobnost obou případů zcela náhodná. Olomoucké taxikářky, každá od jiné společnosti, vezly jednoho a toho samého zákazníka a obě si přepadení vymyslely z důvodu, že je obalamutil a obral o peníze," uvedla policejní mluvčí.

První údajné loupežné přepadení nahlásila taxikářka 20. srpna, zákazníka nabrala na olomouckém vlakovém nádraží a vezla ho do Prostějova. Muž ji po příjezdu do cíle požádal o 2000 korun s tím, že jí peníze vrátí i se ziskem. Taxikářka mu podle kriminalistů bez jakýchkoli výhrůžek peníze dobrovolně půjčila, následně však zjistila, že jí peníze nevrátí. "Vzhledem k tomu, že se jednalo o peníze z tržby, které musela předat na firmě provozující taxi službu a neměla žádnou jinou hotovost, tak si loupežné přepadení vymyslela a zavolala policii," uvedla policejní mluvčí. Policistům žena vylíčila, že ji zákazník ohrožoval nožem.

Se stejnou historkou loupežného přepadení se o deset dní na policii obrátila jiná taxikářka, která se nechala napálit stejným zákazníkem. Muž nastoupil rovněž na olomouckém nádraží a taxikářka jej vezla také do Prostějova. Tam zákazník pod záminkou zisku z taxikářky vymámil 1300 korun z tržby.

Kriminalisté kvůli ohlášeným loupežným přepadením nasadili na případy všechny dostupné prostředky a zahájili rozsáhlé vyšetřování, po vypátrání zákazníka však zjistili, že ženy mu předaly peníze dobrovolně, bez násilí a výhrůžek, a o trestnou činnost tak nejde. "Jednání obou oznamovatelek budeme nadále posuzovat a budeme se jím zabývat, zda tímto smyšleným oznámením nenaplnily znaky trestného činu nebo přestupku," dodala mluvčí.