Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kvůli bouřkám je ve středních Čechách bez elektřiny 15.000 domácností

Bouřka, ilustrační foto
Bouřka, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Silné bouřky dnes večer připravily ve středních Čechách o dodávky elektřiny 15.000 domácností, hlavně v okresech Praha-východ a Benešov. Na vysokém napětí je šest poruch, jedna z nich zastavila provoz na dálnici D1. ČTK to řekla mluvčí ČEZ Soňa Holingerová.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) kolem 20:45 uvedl, že kolem Českého Brodu, Benešova a Říčan se vyskytují velmi silné bouřky s nárazy větru kolem 70 kilometrů v hodině a kroupami velkými do dvou centimetrů.

"Bouřky v nejbližších dvou hodinách budou postupovat k východu do okresu Kolín, Kutná Hora a Čáslav," doplnili meteorologové.

K situaci na 15. kilometru D1, kde spadlé vedení zastavilo před 20:30 dopravu v obou směrech, Holingerová uvedla, že energetici jedou na místo. "Vedení je tam vypnuté, je to jedna ze šesti poruch na vedení vysokého napětí," dodala.

Témata:  elektřina bouřky Středočeský kraj

Související

Aktuálně se děje

21. prosince 2025 21:05

Miloš Zeman nečekaně otočil. Rusko označil za agresora a podpořil Ukrajinu

Bývalý český prezident Miloš Zeman v nedávném televizním rozhovoru překvapil svým ostrým postojem vůči Moskvě. Politik, který byl v minulosti známý svými korektními vztahy s Vladimirem Putinem, nyní v televizi Nova bez obalu označil Rusko za agresora, který musí za své činy nést následky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy