Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kvůli schvalování ruské agrese vyšetřují policisté sedm případů

Policie ČR, ilustrační foto
Policie ČR, ilustrační foto
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Policisté vyšetřují sedm případů v souvislosti se schvalováním ruské agrese na Ukrajině. Novinářům to dnes po jednání Ústředního krizového štábu řekl náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek.

Policie podle něj v souvislosti s válkou na Ukrajině přijala 415 podání, úkony trestního řízení zahájila ve 112 z nich. Většinou jde podle Vondráška o majetkové trestné činy spočívající v poškozování proruských symbolů. Schvalování ruské agrese se týká prověřovaných 29 případů.

Podle Vondráška se od počátku války stalo 35 Ukrajinců obětí trestného činu, převážně jde o krádeže, u čtyř případů však podle něj policisté prověřují "ideový" motiv. U tří případů šlo o slovní napadení, v jednom o fyzické.

"Z těchto čísel v žádném případě nevyplývá nic alarmujícího, co by nás nutilo přemýšlet nad tím, zda uprchlíci nejsou preferovanou obětí trestných činů na území České republiky," uvedl Vondrášek.

Témata:  válka na Ukrajině Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

10. dubna 2026 9:57

Imrich Bugár jako nezapomenutelný účastník StarDance. Dotáhl to téměř do finále

Nejen sportovce ve čtvrtek rozesmutnila zpráva o úmrtí diskaře Imricha Bugára. Bylo mu 70 let. Do povědomí lidí, kteří si nepamatovali jeho atletické výkony, se před lety zapsal úspěšným působením ve StarDance. Nikoho tak nepřekvapilo, že i produkce televizní show na Bugára zavzpomínala. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy