Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Letní tábory už od července? Záležet bude na epidemiologické situaci, řekl Babiš

Tábor, ilustrační fotografie
Tábor, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Dětské letní tábory by se mohly konat od 1. července, řekl premiér Andrej Babiš (ANO) České televizi (ČT). Záležet ale bude na epidemiologické situaci. Jasno má být podle Babiše do konce května. Dětské tábory jsou v současnosti zakázané kvůli epidemii nového koronaviru.

Možnost obnovit tábory od začátku července má premiérovu podporu. "Já to prosazuji, protože chápu, že rodiče budou rádi, když děti půjdou z domu na letní tábor," řekl Babiš ČT.

Vedoucí pracovní skupiny pro uvolňování karanténních opatření epidemiolog Rastislav Maďar novinářům v pátek řekl, že je snaha, aby byly tábory co nejdříve. "Za stávající epidemiologické situace by mohly tábory být bez nějakého prodlení hned začátkem léta," uvedl Maďar.

Zhoršení epidemiologické situace by ale podle Maďara mohlo například znamenat nutnost rozdělit větší tábory na menší a podobně. "Ale to zase může být organizačně komplikované. Takže my nastavíme základní pravidla a pokud vzhledem k epidemiologické situaci bude možné splnit, tak budou. A pokud ne, tak ne," uvedl v pátek Maďar.

Přípravný výbor Asociace dětské rekreace ČR ve středu uvedl, že zákaz konání letních táborů v tomto roce by mohl být likvidační pro majitele táborových areálů a cestovní kanceláře či agentury zaměřené na dětskou rekreaci. Letních táborů se dle asociace každoročně účastní zhruba čtvrt milionu dětí.

Témata:  Andrej Babiš dětské tábory koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

7. ledna 2026 16:04

Další troufalá operace Američanů. Zadrželi tanker s ruskou vlajkou

Americké ozbrojené síly v severním Atlantiku úspěšně završily dramatickou operaci a zmocnily se ropného tankeru Marinera, který se v uplynulých týdnech snažil uniknout námořní blokádě. Informaci dnes odpoledne oficiálně potvrdilo Evropské velitelství USA (EUCOM). Plavidlo, které se dříve jmenovalo Bella 1 a plulo pod vlajkou Guyany, bylo obsazeno speciálními jednotkami v mezinárodních vodách jižně od Islandu na základě zatykače vydaného americkým federálním soudem.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy