Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lidovci vedli ze stran před ODS a STAN v obcích i po sečtení 90 pct. okrsků

Volby, ilustrační foto
Volby, ilustrační foto
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Lidovci vedli ze stran kandidujících samostatně před ODS a STAN v obecních volbách i po sečtení hlasů z devíti desetin okrsků. Následovalo hnutí ANO, které předstihlo ČSSD, na šestém místě figurovala KSČM. Vyplývá to z dnešních údajů na volebním serveru. Nejvíce zastupitelských křesel získala jako obvykle nejrůznější místní sdružení nezávislých kandidátů.

Zatím bylo zvoleno přes 55.200 zastupitelů. Obsadili na 6050 zastupitelstev z celkového počtu 6243. Průběžná účast činila 46,17 procenta, setrvale mírně klesala.

Lidovci tam, kde kandidovali samostatně, měli po sečtení devíti desetin okrsků 2543 zastupitelů, ODS zatím získala 1170 mandátů a Starostové a nezávislí 820. Hnutí ANO obsadilo 644 zastupitelských křesel, sociální demokraté jich drželi 462 a komunisté 343.

Hnutí SPD mělo po sečtení 90 procent okrsků jako samostatně kandidující strana 166 zastupitelů, TOP 09 držela 75 zastupitelských křesel. Piráti získali prostřednictvím samostatných kandidátek 30 zastupitelů. I kandidáti zavedených parlamentních stran se však v obecních volbách ucházejí o voličské hlasy v různých koalicích nebo na listinách místních sdružení. Počty zastupitelů zvolených podle navrhujících stran budou mít vyšší.

Témata:  volby Komunální volby

Související

Aktuálně se děje

4. července 2026 13:46

3. července 2026 20:49

Mirai Navrátil je tatínkem. Partnerka se podělila o pocity z prvních týdnů mateřství

Babyboom v českém šoubyznyse pokračoval i na jaře. V květnu se stal otcem Mirai Navrátil, frontman populární kapely Mirai. Syna Jonatána přivedla na svět jeho partnerka Sára, kterou s hudebníkem pojí i láska k horám. Ta nepolevila ani během prvních týdnů rodičovských povinností. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy