Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Matro A přes hodinu stálo. Mezi Dejvickou a Náměstím Míru nefungovalo trakční vedení

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

V pondělí ráno došlo k výpadku v provozu pražského metra na lince A mezi stanicemi Dejvická a Náměstí Míru kvůli poruše trakčního vedení. Cestující byli nuceni využít náhradní tramvajové a autobusové linky.

Ráno se v pražském metru na lince A vyskytla porucha trakčního vedení, která na více než hodinu přerušila provoz. Problém nastal přibližně v 6.30, což způsobilo, že vlaky jezdily pouze mezi stanicemi Dejvická a Nemocnice Motol a mezi Náměstím Míru a Depem Hostivař.

Cestující v postižené oblasti museli využít náhradní tramvaje a autobusy. Dopravní podnik prodloužil autobusové linky 107 a 147 z Dejvické až na Staroměstskou.

Provoz metra byl obnoven bez omezení přibližně od 7.45. Nyní metro už opět jezdí bez omezení.

Témata:  metro Praha

Související

Aktuálně se děje

31. května 2025 4:00

Letní počasí dorazilo. Příští týden bude jen kousek pod tropickou hranicí

Příští týden bude v Česku už prakticky letní. Podle ČHMÚ.cz se denní maxima dostanou až téměř ke třiceti stupňům.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy