Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Meteorologové varují před hrozbou požárů na většině území

Požár, ilustrační fotografie.
Požár, ilustrační fotografie.
Foto: HZS Olomouckého kraje

Meteorologové varují před nebezpečím požárů v souvislosti s nárazy větru o rychlosti přes 50 kilometrů za hodinu a suchem, které aktuálně panuje v Česku. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se týká většiny území. 

"Vzhledem k delšímu období bez deště a předpovídanému mírnému a postupně až čerstvému větru místy s nárazy přes 50 km/h hrozí v úterý 14. 5. a ve středu 15. 5. zvýšené riziko vzniku a šíření požárů pro většinu území Čech a západ Moravy," uvedl ústav na sociální síti X.

Meteorologové dodali, že podle vývoje počasí v dalších dnech budou platnou výstrahu případně prodlužovat. Zatím platí do půlnoci na čtvrtek.

Lidé by neměli rozdělávat oheň v přírodě a zejména v lesích, nevypalovat trávu, neodhazovat cigaretové nedopalky na zem, nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně, řídit se místními vyhláškami a zákazy, které k suchu a nebezpečí požárů mohou být vydány, a dbát na úsporné hospodaření s vodou.

Témata:  počasí požáry ČHMÚ

Aktuálně se děje

23. června 2024 19:37

Jurečka chce zvýšení platů ve veřejném sektoru až o deset procent

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) plánuje na úterní schůzce tripartity navrhnout zvýšení platů ve veřejném sektoru od září pro tzv. první skupinu, do které patří úředníci, pracovníci v kultuře, technici, nepedagogičtí zaměstnanci ve školství a zaměstnanci ve státní službě. Navrhované zvýšení se pohybuje mezi sedmi a deseti procenty. Jurečka to uvedl v pořadu Otázky Václava Moravce na České televizi.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy