Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Meteorologové varují před mrazem ve vegetačním období

Zimní mrazy, ilustrační fotografie.
Zimní mrazy, ilustrační fotografie.
Foto: Roman Veselý / INCORP images

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v úterý vydal novou výstrahu před mrazem ve vegetačním období s rozšířenou územní platností. Teploty mají v noci na zítra na části území klesnout pod nulu.

Meteorologové rozšířili územní platnost výstrahy o část jižních Čech. Varování se týká většiny území vyjma oblastí zejména na jihu a západě republiky.

"V noci na zítřek budou teploty klesat většinou na -1 až -4 °C. Vzhledem k tomu, že zejména v polohách pod 400 m n. m. pokračuje rozkvět ovocných stromů, především meruněk, broskvoní a slivoní, může dojít k jejich poškození mrazem," uvedl ústav na sociální síti X.

Meteorologové dodali, že u stromů je možno použít ochranné přípravky proti promrznutí nebo klasické metody ošetření, jako je lehký postřik či orosování porostů drobnými vodními kapičkami v období záporných teplot, nebo dýmování, respektive zakuřování spalováním vlhkého rostlinného odpadu v bezprostřední blízkosti dřevin.

Témata:  počasí mráz ČHMÚ

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 6:17

Peskov: Rozhodnutí americké sněmovny bylo „očekávané a předvídatelné“

Sobotní souhlas Sněmovny reprezentantů USA s dlouho odkládaným balíčkem pomoci pro Ukrajinu ve výši 61 miliard dolarů zabije ještě více Ukrajinců, uvedl podle agentury AFP Kreml.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy