Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Metro na lince C nejezdilo. Souprava srazila člověka

Pražské metro, ilustrační fotografie.
Pražské metro, ilustrační fotografie.
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Vážný incident v pátek zastavil provoz metra na lince C. Souprava tam srazila člověka ve stanici Chodov. Muž střet přežil, ale s vážnými zraněními hlavy, hrudníku a ruky skončil v péči záchranářů. 

Dopravce krátce před 13. hodinou informoval, že kvůli střetu vlaku metra s člověkem musel být zastaven provoz metra na lince C v úseku mezi stanicemi Kačerov a Háje. Během omezení byla zavedena náhradní autobusová doprava XC. 

Provoz v celé trase linky byl obnoven po půl druhé odpoledne, zprvu však s jednou výjimkou. Ve směru do stanice Háje nezastavovaly soupravy ve stanici Chodov. Nyní už jezdí vlaky bez jakýchkoliv omezení. 

Témata:  metro MHD Praha Praha

Související

Aktuálně se děje

26. července 2026 10:53

Fico se opět rozčílil kvůli Ukrajině. Svou roli sehrál i francouzský diplomat

Slovensko opět dává ruce pryč od koalice zemí, které pomáhají Ukrajině ve válce se sousedním Ruskem. Premiér Robert Fico (Smer-SD) vzkázal, že Bratislava není součástí tzv. Koalice ochotných. Reagoval tak na nepravdivé informace, které se podle jeho slov objevily v éteru. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy