Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Metro ochromí další víkendová výluka. Na Florenci nepřestoupíte

Pražské metro, ilustrační fotografie
Pražské metro, ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Seriál výluk v pražském metru bude pokračovat i během prvního zářijového víkendu. Provoz se opět zastaví na části linky C, kde neustále probíhá rekonstrukce stropní desky ve stanici Florenc. Právě tam v sobotu a neděli vlaky nepojedou. 

O nadcházejícím víkendu proběhne plánovaná výluka na lince C. "Z důvodu rekonstrukce stropní desky ve stanici Florenc dochází v neděli 7. září 2025 k dočasnému přerušení provozu metra linky C v úseku Hlavní nádraží – Vltavská (obousměrně)," uvádí dopravní podnik na webu. 

V denním provozu bude zavedena náhradní tramvajová linka XC v trase Hlavní nádraží (v Opletalově ulici) – Masarykovo nádraží – Bílá labuť – Vltavská (na předmostí Hlávkova mostu) – Strossmayerovo náměstí – Letenské náměstí – Špejchar.

Jezdit bude také tramvajová linka 36 v trase Zvonařka – I. P. Pavlova – Karlovo náměstí – Václavské náměstí – Masarykovo nádraží – Florenc – Křižíkova – Invalidovna – Palmovka – Bulovka – Kobylisy – Vozovna Kobylisy. Linka 23 pojede odklonem ze zastávky Bruselská přes zastávku Nuselské schody do obratiště Náměstí Bratří Synků.

Témata:  metro MHD Praha Praha

Související

Aktuálně se děje

6. listopadu 2025 9:55

Marné volání Jiřiny Bohdalové. Věřila jsem, je mi smutno, říká herečka

Česko v týdnu opustila jedna výrazná osobnost. Ve věku 82 let zemřel kardinál Dominik Duka, který se v závěru života potýkal se zdravotními potížemi. Dobře o nich věděla i legendární herečka Jiřina Bohdalová. I když chtěla, spojit se s duchovním se jí už nepodařilo. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy