Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Miloš Zeman schytal pořádnou podpásovku

Miloš Zeman
Miloš Zeman
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Internetem celý den kolují fotografie prezidenta Miloše Zemana, který si s dcerou Kateřinou zašel na fotbalové utkání SK Slavia Praha s Interem Milan. Zeman na nich vypadá k světu, což se ne každému líbí.

Fotografii na sociální síť nahrál Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. "Liga mistrů, zápas Slavia Praha - Inter Milán, stadion Eden, právě teď! Pan prezident s dcerou Kateřinou fandí na tribuně Slavii!" napsal k ní.

Jen stěží by ho ale napadlo, jakou vlnu tím rozpoutá. Ostatně už v komentářích to lidé Ovčáčkovi a Zemanovi vytmavili. "Návštěvu Miloše Zemana bych nepřál ani nejhoršímu nepříteli...ač Sparťan, todle si Slavia nezasloužila..." napsal jeden z uživatelů.

"Obvykle se taková “vzácná” návštěva na stadionu veřejně přivítá hlasatelem. A tentokrát nic. Máme zbabělého prezidenta,který se bojí vypískání občany," přidal se další. "Svatostánek znesvěcen nájezdem vepřů," napsal další.

Pamatujme úzkostlivě na to, co psáno jest:Nechtějte sami odplácet, milovaní, ale nechte místo pro Boží hněv, neboť je psáno: Mně patří pomsta, já odplatím, praví Pán. pic.twitter.com/xH8fibYDLF

— Jiří Ovčáček (@PREZIDENTmluvci) 28. listopadu 2019

Mnoho dalších fotografii sdílelo s více či méně pochvalnými komentáři. Servítky si ale nebral režisér Jan Hřebejk, který na rovinu přiznal zklamání z toho, že je Zeman zdravý.

"Jsem už tak zahořklej, že mě bohužel rozhodilo, jak na té fotce vypadá pan prezident zdravě. Bůh není. Bohužel," napsal na twitteru,čímž rozpoutal diskuzi,jestli je fotografie pravá, jde o upravený snímek, nebo jestli náhodou nepochází z dob dávno minulých.

Hřebejkovi poznámky si všiml i Ovčáček, který ji nenechal bez odezvy. "Pamatujme úzkostlivě na to, co psáno jest: Nechtějte sami odplácet, milovaní, ale nechte místo pro Boží hněv, neboť je psáno: Mně patří pomsta, já odplatím, praví Pán," napsal mluvčí.

Témata:  Miloš Zeman Jan Hřebejk

Aktuálně se děje

21. května 2024 13:32

Indii spaluje žhavé počasí. Teploty rostou nad 47 stupňů

Úřady v indickém hlavním městě Nové Dillí nařídily předčasné uzavření škol na letní prázdniny poté, co teploty dosáhly 47,4 stupně Celsia a oblast zasáhla vlna veder, informovala agentura AFP. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy