Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Muži pomáhali v obcích po tornádu, odcizili notebooky. Hrozí jim přísnější trest

Policie ČR, ilustrační fotografie.
Policie ČR, ilustrační fotografie.
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Policie podezřívá z krádeže dvojici dělníků, kteří přijeli pomáhat do tornádem postižených Mikulčic na Hodonínsku. Podle policie ukradli notebooky a mobilní telefony. Vzhledem k vyhlášenému stavu nebezpeční jim hrozí přísnější tresty. Na webu policie to dnes uvedl mluvčí Pavel Šváb.

Šlo o dva muže ve věku 23 a 44 let, kteří podle svých slov pomáhali v obcích postižených tornádem. "Při hledání jídla a oblečení si povšimli v kulturním domě v Mikulčicích v krabici odložených notebooků a mobilních telefonů. Muži, kteří se už několikrát dostali do křížku se zákonem, využili příležitosti a elektroniku odcizili," uvedl mluvčí.

Lup za více než 50.000 korun odnesli do svého přechodného bydliště. "Mladšímu z nich se pak celá záležitost rozležela v hlavě a věci následující den prostřednictvím svého šéfa odevzdali policistům. I tak je kromě ostudy neminou nepříjemnosti," uvedl mluvčí.

Policie muže stíhá pro krádež, které se dopustili ve stavu nebezpečí. Hrozí jim tak přísnější, až osmiletý pobyt za mřížemi.

V obcích postižených tornádem podle policie dosud k rozsáhlejším krádežím nedocházelo, nebo jim je lidé nehlásili. Zabývali se například případem, kdy někdo hasičům ukradl elektrocentrálu. Pachatele policisté dopadli, ujížděl v odcizeném voze. Vyšetřovali například i krádež kabelky s platební kartou.

Témata:  Tornádo na Moravě Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

10:08

Michal David nechtěně v centru dění. Na plese na Kanárech se strhla mela

Michal David se nechtěně ocitl v centru dění během mely, která se strhla na plese na Kanárech. Nikdo z aktérů nechce z incidentu dělat velkou věc, jen jeden ostatně prozradil jakékoliv podrobnosti. Co se tedy stalo?  

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Slintavka a kulhavka: Na obě nemoci existuje očkování, proč je v EU zakázané?

V Evropské unii je vakcinace proti slintavce a kulhavce již více než třicet let zakázána. Toto vysoce nakažlivé virové onemocnění postihuje skot, prasata, ovce a další sudokopytníky a jeho šíření představuje značné riziko pro zemědělství i obchod. Přestože vakcíny proti tomuto viru existují, EU se rozhodla upřednostnit jiný přístup k ochraně hospodářských zvířat. Hlavní důvody tohoto rozhodnutí souvisejí s proměnlivostí viru, diagnostickými problémy i ekonomickými důsledky vakcinace.