reklama

Šlo o dva muže ve věku 23 a 44 let, kteří podle svých slov pomáhali v obcích postižených tornádem. "Při hledání jídla a oblečení si povšimli v kulturním domě v Mikulčicích v krabici odložených notebooků a mobilních telefonů. Muži, kteří se už několikrát dostali do křížku se zákonem, využili příležitosti a elektroniku odcizili," uvedl mluvčí.

Lup za více než 50.000 korun odnesli do svého přechodného bydliště. "Mladšímu z nich se pak celá záležitost rozležela v hlavě a věci následující den prostřednictvím svého šéfa odevzdali policistům. I tak je kromě ostudy neminou nepříjemnosti," uvedl mluvčí.

Policie muže stíhá pro krádež, které se dopustili ve stavu nebezpečí. Hrozí jim tak přísnější, až osmiletý pobyt za mřížemi.

V obcích postižených tornádem podle policie dosud k rozsáhlejším krádežím nedocházelo, nebo jim je lidé nehlásili. Zabývali se například případem, kdy někdo hasičům ukradl elektrocentrálu. Pachatele policisté dopadli, ujížděl v odcizeném voze. Vyšetřovali například i krádež kabelky s platební kartou.

reklama