Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Blanensku se převrátil autobus na bok, tři zranění

Autobus, ilustrační foto
Autobus, ilustrační foto
Foto: Pixabay

U Velkých Opatovic na Blanensku se dnes odpoledne převrátil linkový autobus na bok mimo silnici. Zranil se řidič a dva cestující, muž a žena, zranění jsou předběžně lehká.

V autobusu podle předběžných informací nikdo další necestoval. ČTK to řekl mluvčí policie Pavel Šváb. Silnice je v místě uzavřena, jezdí se odklonem.

Nehodu má policie nahlášenou kolem 15:10. "Příčinu nehody zjišťujeme," uvedl mluvčí. Řidič autobusu měl negativní výsledek dechové zkoušky.

Řidiči jezdí odklonem směr Letovice - Chlum - Korbelova Lhota - Brťov, a to kvůli vyprošťování autobusu. Web Dopravniinfo.cz odhaduje, že by opatření v místě mohlo skončit v 18:10.

Témata:  Jihomoravský kraj nehody autobusů Autobusy

Související

Aktuálně se děje

28. března 2026 21:46

28. března 2026 12:00

Lenny přiznala, že je zasnoubená. Prozradila podrobnosti o svatbě

Spekulace, které v českém showbyznysu kolovaly delší dobu, jsou u konce. Zpěvačka Lenny Filipová oficiálně potvrdila, že ji její dlouholetý partner, rapper Otakar Petřina známý jako Marpo, požádal o ruku. Dvaatřicetiletá umělkyně své nové životní stadium shrnula s úsměvem a slovy, že je v současné době „opravdu velmi zadaná“.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Andrej Babiš

Ceny pohonných hmot kvůli mně klesají, chlubí se Babiš

Premiér Andrej Babiš dnes na sociálních sítích oznámil první pozitivní výsledky své nedávné kritiky namířené proti vysokým cenám pohonných hmot. Podle jeho slov hlavní provozovatelé čerpacích stanic na dálnici D1 zareagovali na jeho výzvu a začali zlevňovat. Konkrétně uvedl, že cena nafty u těchto klíčových hráčů klesla o dvě koruny na litr, tedy z původních 51,90 Kč na současných 49,90 Kč.