nehody autobusů

V Praze 4 se srazil autobus s nákladním vozidlem. (23.5.2024)

Autobus hromadné dopravy měl v Praze nehodu. Zraněných je 12 lidí

Domov

K vážné nehodě autobusu městské hromadné dopravy došlo ve čtvrtek ráno v Praze. Několik lidí utrpělo zranění při srážce autobusu s nákladním autem. Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému, vyhlášen byl traumaplán prvního stupně. 

Autobus, ilustrační fotografie.

Při nehodě autobusu v Litvínově se zranilo 11 osob

Domov

V severočeském Litvínově havaroval v pátek odpoledne autobus. Záchranáři ošetřili jedenáct zraněných osob, jedna z nich byla zraněna vážně. Na místě zasahovaly všechny složky IZS i záchranářský vrtulník.

Autobus, ilustrační foto

Nehoda autobusu MHD v Praze. Zranilo se sedm lidí

Domov

V Praze dnes dopoledne havaroval autobus městské hromadné dopravy, srazil se s osobním automobilem. Na místě zasahovaly složky integrovaného záchrannného systému, zranilo se celkem sedm lidí.

Autobus, ilustrační fotografie.

Do jeslí u Montrealu narazil autobus, podle policie dvě děti zemřely

Domov

Dvě děti přišly o život a dalších šest utrpělo zranění, když v kanadském městě Laval nedaleko Montrealu narazil do budovy jeslí autobus městské hromadné dopravy. Řidič autobusu skončil ve vazbě a čelí obviněním ze zabití a nebezpečné jízdy. Šéf místní policie agentuře AFP řekl, že vyšetřovatelé mají jeho čin za úmyslný.

Autobus, ilustrační fotografie.

Svět

Na severu Španělska spadl autobus do řeky, šest lidí zemřelo

Šest obětí si vyžádala nehoda autobusu, která se stala v sobotu večer na severozápadě Španělska. Záchranáři z autobusu, který spadl z mostu do řeky, vyprostili živého řidiče a jednu ženu. Oba jsou v nemocnici a mimo ohrožení života, informují dnes místní média. Nebylo zcela jasné, zda se ještě někdo pohřešuje, protože řidič byl po nehodě v šoku a není si jistý počtem cestujících v autobuse v okamžiku nehody, píše El País.

Autobus vjel ve Vrchlabí na přejezd, když projížděl vlak

Autobus vjel ve Vrchlabí na přejezd, když projížděl vlak

Domov

Při nehodě elektrobusu a vlaku se dnes odpoledne ve Vrchlabí na Trutnovsku lehce zranili tři lidé. Autobus vjel na přejezd, když tam projížděl vlak. ČTK to řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová. Provoz na regionální trati byl obnoven po 19:15, po dobu přerušení provozu České dráhy nasadily autobusy.

Autobus, ilustrační fotografie.

V Číně havaroval autobus na cestě do covidové karantény, zemřelo 27 lidí

Byznys

V jihozápadní Číně dnes na rychlostní silnici při nehodě autobusu zemřelo 27 lidí a dalších 20 bylo zraněno. S odkazem na čínská média o tom informovala agentura AP. Podle některých médií autobus přepravoval lidi "spojené s epidemií covidu" do karantény. Úřady však tuto informaci nepotvrdily.

Autobus, ilustrační foto.

Při nehodě polského autobusu v Chorvatsku zemřelo 12 lidí

Svět

Dvanáct lidí zemřelo při nehodě polského autobusu, která se stala dnes ráno na dálnici A4 několik desítek kilometrů severně od Záhřebu. Dalších 32 cestujících utrpělo zranění, 19 z nich těžká, informoval chorvatský ministr zdravotnictví Vili Beroš. Mluvčí polského ministerstva zahraničí Lukasz Jasina v televizi TVN24 potvrdil, že všechny oběti jsou polskými občany.

Aktuálně se děje

15. června 2024 16:40

Scholz nepovažuje Putinovy mírové návrhy za věrohodné

Země skupiny G7 se na červnové schůzce nezabývaly řešením války na Ukrajině. Podle německého kancléře Olafa Scholze je totiž zřejmé, že ruský prezident Vladimir Putin nemyslí své mírové návrhy vážně. Na Scholzovo vyjádření upozornila agentura Reuters.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy