Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Autobus hromadné dopravy měl v Praze nehodu. Zraněných je 12 lidí

V Praze 4 se srazil autobus s nákladním vozidlem. (23.5.2024) Fotogalerie +2
V Praze 4 se srazil autobus s nákladním vozidlem. (23.5.2024)
Foto: Policie ČR

K vážné nehodě autobusu městské hromadné dopravy došlo ve čtvrtek ráno v Praze. Několik lidí utrpělo zranění při srážce autobusu s nákladním autem. Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému, vyhlášen byl traumaplán prvního stupně. 

Nehoda se stala na křižovatce ulic Zálesí a Sulická v Praze 4. Podle policistů i záchranářů utrpělo zranění celkem 12 lidí, přičemž všichni jsou zranění jen lehce a jsou mimo ohrožení života. Zdravotníci vyhlásili traumaplán prvního stupně. 

Na místě zasahují také hasiči, kteří zajišťují nehodu a spolupracují s policií a záchrannou službou. "Nákladní vozidlo a autobus budeme od sebe vyprošťovat," uvedli na sociální síti X. 

Český statistický úřad (ČSÚ) loni evidoval 14 277 dopravních nehod v Praze. Bylo jich o téměř 1300 méně než v předchozím roce. 

Témata:  nehody autobusů MHD Praha Praha

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 20:14

Stoltenberg eskaluje napětí, reaguje Kreml na slova šéfa NATO

Rusko vnímá nejnovější vyjádření šéfa NATO Jense Stoltenberga jako další eskalaci napětí. Generální tajemník aliance v rozhovoru uvedl, že členské země bloku jednají v reakci na rostoucí hrozbu ze strany Ruska a Číny o možném uvedení dalších jaderných zbraní do stavu pohotovosti. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy