Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dva turisté zranění při nehodě na Islandu už nejsou v umělém spánku

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Na Islandu zůstává po páteční nehodě v nemocnicích asi deset českých občanů, informovala ČT s odkazem na ministerstvo zahraničí. Dva nejvážněji zranění lidé už podle zástupců cestovní kanceláře nejsou v umělém spánku. 

Nehoda se stala v pátek odpoledne na severu ostrova, v autobuse bylo spolu s řidiči 22 cestujících z Česka. Cestovní kancelář v neděli uvedla, že část klientů přepravila letecká záchranná služba do nemocnic v Reykjavíku či Akureyri. 

Podle informací islandského webu mbl.is se autobus převrátil a skončil mimo silnici. Pět vážně zraněných bylo z místa přepraveno do nemocnice vrtulníkem a umístěno na jednotku intenzivní péče. Na místě události zasahovalo pět policejních, řada záchranářských a dvě hasičská vozidla. 

Web rovněž uvedl, že všichni cestující byli z Česka, proto byl o nehodě informován český konzulát. Podle médií probíhá vyšetřování, přičemž se prověřuje, zdali všichni lidé v autobuse byli připoutaní. 

"Situaci ve spolupráci s islandskou policií a velvyslanectvím ČR v Oslo operativně řeší krizový štáb CK Adventura. Jsme rovněž ve spojení s asistenční službou pojišťovny Uniqa i příbuznými klientů v ČR," dodala cestovní kancelář v neděli. 

Témata:  nehody autobusů nemocnice Island

Aktuálně se děje

14. července 2024 17:59

Hamás vzdal snahu o příměří v Gaze. Jednání s Izraelem končí

Konec války v Pásmu Gazy se opět oddálil. Palestinské militantní hnutí Hamás v neděli oznámilo, že se stahuje z vyjednávání o příměří, informoval web France24. Hamás konstatoval, že je připraven obnovit jednaní ve chvíli, kdy Izrael prokáže, že skutečně stojí o uzavření dohody. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy