Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Autobus na Slovensku se samovolně rozjel, zemřeli dva lidé

Policie SR, ilustrační fotografie
Policie SR, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Na Slovensku se v den druhého kola prezidentských voleb stala tragická autobusová nehoda. Neštěstí ve Spišskom Podhradí v okrese Levoča nepřežili dva mladí lidé. Dalších sedm osob utrpělo zranění, informovala agentura TASR.

Záchranná služba uvedla, že její příslušníci byli vysláni k nehodě, při které autobus srazil několik lidí. Podle ministerstva vnitra jich bylo deset. K tragické nehodě došlo na církevním setkání mladých věřících. Na místo neštěstí míří ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD).

Policejní mluvčí Jana Ligdayová pro TASR sdělila, že autobus se ze zatím neznámých důvodů pohnul a srazil děti, které stály před ním či právě vystupovaly. K nehodě došlo krátce po osmé hodině ranní. Kromě sanitek k ní vzlétal i záchranářský vrtulník.

K tragédii došlo v den druhého kola prezidentských voleb na Slovensku, v němž si voliči vybírají nástupce končící prezidentky Zuzany Čaputové. Bude jím buď exministr zahraničí Ivan Korčok, anebo předseda parlamentu Peter Pellegrini.

Témata:  nehody autobusů Slovensko policie SR

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.