Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Autobus na Slovensku se samovolně rozjel, zemřeli dva lidé

Policie SR, ilustrační fotografie
Policie SR, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Na Slovensku se v den druhého kola prezidentských voleb stala tragická autobusová nehoda. Neštěstí ve Spišskom Podhradí v okrese Levoča nepřežili dva mladí lidé. Dalších sedm osob utrpělo zranění, informovala agentura TASR.

Záchranná služba uvedla, že její příslušníci byli vysláni k nehodě, při které autobus srazil několik lidí. Podle ministerstva vnitra jich bylo deset. K tragické nehodě došlo na církevním setkání mladých věřících. Na místo neštěstí míří ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD).

Policejní mluvčí Jana Ligdayová pro TASR sdělila, že autobus se ze zatím neznámých důvodů pohnul a srazil děti, které stály před ním či právě vystupovaly. K nehodě došlo krátce po osmé hodině ranní. Kromě sanitek k ní vzlétal i záchranářský vrtulník.

K tragédii došlo v den druhého kola prezidentských voleb na Slovensku, v němž si voliči vybírají nástupce končící prezidentky Zuzany Čaputové. Bude jím buď exministr zahraničí Ivan Korčok, anebo předseda parlamentu Peter Pellegrini.

Témata:  nehody autobusů Slovensko policie SR

Aktuálně se děje

22. května 2024 19:08

V Tatrách zemřel český turista. Osudným se mu stal pád

Ve Vysokých Tatrách na Slovensku v úterý zahynul třiačtyřicetiletý český turista, informovala agentura TASR s odkazem na tamní Horskou záchrannou službu. Muž zemřel při pádu během výstupu na Gerlachovský štít. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy