Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Český turistický autobus havaroval na Islandu! Na místě zasahoval vrtulník

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Jan Zýka, EuroZprávy.cz

Na Islandu v pátek vážně havaroval autobus s českými turisty, informovala cestovní kancelář. Pro několik zraněných letěl na místo nehody vrtulník, pět pacientů se má nacházet na jednotce intenzivní péče. 

K nehodě došlo v pátek odpoledne na severu Islandu, v autobusu bylo spolu s řidiči 22 cestujících z Česka, uvedla CK Adventura. "Část klientů byla přepravena leteckou záchrannou službou do nemocnice v Reykjavíku či Akureyri. Pro ostatní účastníky nehody zřídil islandský Červený kříž centrum pomoci v Akureyri a nyní se již přesouvají do Reykjavíku," sdělili zástupci kanceláře.

Podle informací islandského webu mbl.is se autobus převrátil a skončil mimo silnici. Pět vážně zraněných bylo z místa přepraveno do nemocnice vrtulníkem a je na jednotce intenzivní péče. Dvě osoby mají být na umělé plicní ventilaci. Na místě události bylo pět policejních, řada záchranářských a dvě hasičská vozidla. 

Web rovněž uvedl, že všichni cestující byli z Česka, proto byl o nehodě informován český konzulát. Podle médií probíhá vyšetřování, přičemž se prověřuje, zdali všichni lidé v autobuse byli připoutaní. 

"Situaci ve spolupráci s islandskou policií a velvyslanectvím ČR v Oslo operativně řeší krizový štáb CK Adventura. Jsme rovněž ve spojení s asistenční službou pojišťovny Uniqa i příbuznými klientů v ČR," dodala cestovní kancelář. 

Témata:  nehody autobusů Autobusy Island

Související

Aktuálně se děje

13. dubna 2026 18:26

Babišova vláda chce nový nástroj na regulaci cen pohonných hmot

Vláda se na pondělním jednání opět zabývala situací na trhu s ropou, přičemž schválila návrh zákona o regulaci cen pohonných hmot. Cílem nové legislativy je zajistit státu stabilní a operativní nástroj pro řešení mimořádných tržních situací. Vzhledem k naléhavosti situace navrhuje vláda projednání v Poslanecké sněmovně ve stavu legislativní nouze.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Oto Klempíř

Klempíř odhalil, jak se má změnit financování České televize a Českého rozhlasu

Babišova vláda nadále plánuje změnu financování veřejnoprávních médií. Ministr kultury Oto Klempíř (Motoristé) v úterý představil mediální novelu, která zruší poplatky. Česká televize i Český rozhlas by měly být od příštího roku financovány ze státního rozpočtu. Sněmovní opozice už ale avizuje, že bude bojovat proti schválení návrhu.