Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Indonésii havaroval autobus se studenty. Nejméně 11 mrtvých

Autobus, ilustrační foto
Autobus, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Tragická nehoda autobusu se o víkendu stala v Indonésii. Havaroval totiž autobus se středoškoláky, kteří právě úspěšně zakončili studium. Nejméně jedenáct lidí zemřelo, desítky dalších skončily v péči zdravotníků. 

"Při nehodě zemřelo devět studentů a jeden učitel," uvedl místní policejní mluvčí pro AFP a dodal, že zemřel také jeden motocyklista. Dalších 53 lidí utrpělo zranění, z nich třináct bylo zraněno vážně.

Autobus směřoval z Depoku do populárního letoviska Lembang na Jávě. Řidič nad vozidlem náhle ztratil kontrolu, autobus se naklonil doleva a narazil do auta a tří motorek, popsal mluvčí. V době nehody v něm sedělo 60 cestujících. Šlo o učitele se studenty, kteří jeli na výlet po úspěšném ukončení studia. 

Zástupce místní dopravní policie pro televizní stanici Kompas uvedl, že příčinou nehody mohlo být selhání brzd autobusu. Vyšetřování nehody nadále probíhá.

Tragické dopravní nehody jsou v Indonésii běžné, připomněla agentura AFP. Důvodem je často stáří vozidel a jejich špatná údržba, ale také časté porušování dopravních předpisů.

Témata:  nehody autobusů Autobusy Indonésie

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Ruská armáda, ilustrační foto

Ruští vojáci uřízli hlavu ukrajinskému vojákovi, tvrdí Kyjev

Ukrajinský generální prokurátor Andrij Kostin obvinil ruské invazní jednotky, že v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny uřízly hlavu ukrajinskému vojákovi. Podle Kostina dostali ruští vojáci ve Volnovašském okrese od svých velitelů rozkaz, aby ukrajinské vojáky nezajímali, ale brutálně je zabili. Moskva se k těmto obviněním nevyjádřila.