Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vážná nehoda autobusu na Bruntálsku: 11 zraněných, vliv mělo počasí

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Jan Zýka, EuroZprávy.cz

Záchranné složky vyjížděly v pátek dopoledne k nehodě autobusu na Bruntálsku. Vliv sehrálo počasí, příčina nehody je předmětem policejního vyšetřování. Do nemocnic bylo odvezeno celkem jedenáct zraněných osob. 

O nehodě, která se stala po půl jedenácté na silnici I/11 u Milotic nad Opavou, informoval web novinky.cz. Autobus skončil i kvůli povětrnostním podmínkám na boku, takže 19 cestujících se za pomoci hasičů muselo dostat ven střešním oknem. 

Podle záchranářů utrpělo zranění celkem 11 cestujících. Šlo o lidi ve věkovém rozmezí od 4 do 68 let. Zdravotníci ošetřovali poranění hlavy či končetin, jeden ze zraněných vykazoval příznaky otřesu mozku. 

Příčinu nehody vyšetřuje policie, která předběžně zjistila, že řidič zřejmě nezvládl vozidlo kvůli klimatickým podmínkám na místě. Dechová zkouška vyloučila přítomnost alkoholu v jeho těle. 

Meteorologové v průběhu pátečního dne varovali, že v důsledku silného sněžení mohou být komunikace nesjízdné. Řidiče upozorňovali na zhoršenou dohlednost a možnost vzniku kalamitní situace. 

Témata:  nehody autobusů Autobusy Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

4. července 2025 18:55

Tři měsíce od smrti Anny Slováčkové. Otec prozradil, jak se zbavuje smutku

Budou to v neděli už tři měsíce, co po dlouhém a statečném boji se zákeřnou nemocí zemřela Anna Slováčková. Slavná rodina se s jejím odchodem stále ještě nevyrovnala. I proto se Felix Slováček snaží dělat všechno možné, aby se rozptýlil. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy