Věk zraněných se pohybuje od 15 do 20 let. ČTK to dnes řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Jakub Omelka. Policie v souvislosti s neštěstím na slušovické diskotéce zahájila trestní řízení pro podezření z těžkého ublížení na zdraví.

Policejní mluvčí Monika Kozumplíková dnes ČTK sdělila, že tlačenice vznikla v sobotu před půlnocí na schodišti před vstupem na diskotéku. Kvůli vysokému počtu návštěvníků, kteří se nemohli dostat dovnitř ani ven, bylo schodiště plné mladých lidí. Vznikla mezi nimi panika a několik z nich se zranilo. "Událost prověřují zlínští kriminalisté. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Viníkovi hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na čtyři roky," uvedla policejní mluvčí.

První tísňový hovor z diskotéky na linku 155 zaznamenalo operační středisko záchranné služby v sobotu ve 23:27. "Ošetřeni byli tři pacienti mužského pohlaví a pět pacientek ženského pohlaví. Rozsah jejich zranění se výrazně lišil," uvedl Omelka. Někteří byli intoxikování alkoholem. Vážná zranění se vyznačovala bezvědomím a takzvaným crush syndromem. Tento stav vzniká po dlouhodobém stlačení měkkých tkání a následném uvolnění bílkovin, které zneprůchodní ledviny.

Mluvčí Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně Dana Lipovská ČTK řekla, že hospitalizováno je aktuálně pět návštěvníků diskotéky. "Všichni jsou nezletilí. Jeden z nich je v těžkém stavu, tři ve středně těžkém stavu a jeden na pozorování," uvedla Lipovská. Lékaři ambulantně ošetřili ještě jednu zletilou osobu, kterou poté propustili. U některých nezletilých návštěvníků převezených do nemocnice lékaři diagnostikovali lehkou intoxikaci alkoholem.

K diskotéce ve Slušovicích postupně přijelo pět sanitek. "Sanitní vozy se navíc po předání pacientů v nemocnicích na místo události vracely. Jedna posádka na místě zůstávala ještě i po předání posledního z pacientů pro případ, že by se v objektu music clubu nacházela další zraněná osoba. Akce byla ukončena dnes v 02:00," podotkl Omelka.

Situace byla podle Omelky velmi komplikovaná také pro operační středisko. "Z místa události evidovalo zvýšený počet telefonátů. Počet zraněných se teprve časem upřesňoval a operační řízení vysílalo na místo další posádky," dodal Omelka. V souvislosti s vyšetřování okolností neštěstí požádala policie o pomoc veřejnost. Zájem má o bližší informace k incidentu či kamerové záznamy z průběhu události. Svědci se mohou ozvat na tísňovou linku 158.