Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na festivalu v Jihlavě se při tlačenici zranilo 12 lidí

Policie ČR, ilustrační foto
Policie ČR, ilustrační foto
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Na festivalu v Jihlavě se při tlačenici v noci na neděli zranilo nejméně 12 lidí. Lidé v panice opouštěli areál, když se začala prohýbat střecha nafukovacího stanu, informovala policie na síti X. 

V sobotu v Jihlavě končil 10. ročník festivalu Vysočina fest. Problémy tam způsobily bouře, když vypadla elektřina.

"Po výpadku elektřiny se začala prohýbat střecha nafukovacího stanu. Po výzvě organizátorů k jeho opuštění se lidé v panice vrhli ke vchodu a došlo ke zranění nejméně 12 osob," uvedla policie.

Silná bouře údajně odstavila z provozu kompresory, které stan nafukovaly. Váha vody pak přetrhla plášť jeho střechy, přiblížil reportér České televize.

K incidentu došlo krátce po půlnoci. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Pro Vysočinu platila v sobotu večer výstraha před bouřemi, ale podle místních hasičů bouře v kraji nezpůsobily žádné další větší problémy.

Silná bouře se v sobotu přehnala i Prahou, kde večer spadl strom na dva lidi a jednoho vážně zranil. V některých částech ČR počasí zkomplikovalo dopravu, zejména na železnicích.

Témata:  Vysočina

Aktuálně se děje

18. července 2024 13:01

Žijeme v době hluboké úzkosti. Mladí nemají na bydlení, varuje von der Leyenová

Ve svém hodinovém projevu před europoslanci zdůraznila dosavadní předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, že současná doba je poznamenána hlubokou úzkostí. Upozornil na to server Politico

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy