Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Jihlavsku spadl ultralight, pilot nehodu nepřežil

Záchranáři v akci, ilustrační fotografie.
Záchranáři v akci, ilustrační fotografie.
Foto: Lukáš Urban, EuroZprávy.cz

Na Jihlavsku v pondělí odpoledne spadlo dvoumístné ultralehké letadlo. Tragickou nehodu nepřežil pilot, uvedl server novinky.cz. Příčina neštěstí bude předmětem vyšetřování, na místě zasahovaly záchranné složky. 

Nehoda se stala krátce před půl čtvrtou odpoledne v katastru obce Luka nad Jihlavou. "V místě nehody byla nalezena jedna osoba bez známek života," sdělila zmíněnému webu policejní mluvčí Michaela Lébrová. 

Po pádu letadla ještě probíhalo pátrání po druhé osobě, protože se jednalo o dvoumístný ultralight. Policisté a hasiči po důkladném prohledání trosek a okolí incidentu vyloučili, že se ve stroji nacházel ještě někdo jiný.

Na místě zasahovali také záchranáři, kteří původně na místo vysílali i vrtulník. Ten však později odvolali, když se ukázalo, že pilot nehodu nepřežil. 

Témata:  letecké nehody záchranáři

Aktuálně se děje

22. května 2024 11:04

Běloruské úřady provedly razie, zkonfiskovaly majetek stovek opozičních aktivistů

Běloruské úřady v úterý provedly razie a zkonfiskovaly majetek více než 200 opozičních aktivistů. Jde o nejnovější krok v rámci zásahu vlády proti disentu, který se konal u příležitosti opozičního "dne solidarity s běloruskými politickými vězni", informuje agentura AP.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy