Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tragédie v Praze: V Letňanech spadlo soukromé letadlo. Nejspíš došlo k závadě

Policie ČR, ilustrační fotografie.
Policie ČR, ilustrační fotografie.
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Neděli v Praze poznamenala tragická letecká nehoda. U letiště v Letňanech spadlo malé letadlo do lesa. Dva lidé, kteří ve stroji byli, přišli o život. Havárií se zabývají kriminalisté a odborníci na letecké nehody. 

O nehodě informovala policie v neděli po 14. hodině na sociální síti X. "V pražských Letňanech došlo k pádu soukromého letadla do lesního porostu a bohužel tuto nehodu nepřežily dvě osoby," uvedli strážci zákona.

Podle prvotního šetření došlo po vzletu stroje k závadě, po které se posádka rozhodla pokusit o návrat na letiště. Ultralight nakonec havaroval poblíž ulice Toužimská v Letňanech.

"Přesné příčiny nehody teď zjišťují kriminalisté, kteří spolupracují s Ústavem pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod," dodala policie. 

Témata:  letecké nehody letectví a letadla Policie ČR Praha

Související

Aktuálně se děje

18. dubna 2026 19:24

Írán opět znemožňuje svobodnou plavbu Hormuzským průlivem

Íránská armáda v sobotu oznámila, že pokračuje v kontrole Hormuzského průlivu. Světová média tak informují o opětovném uzavření klíčového místa světové námořní dopravy. Teherán se rozhodl reagovat na fakt, že pokračuje americká námořní blokáda. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy