Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na místě požáru domku v Ústí, kde zemřeli čtyři lidé, pokračuje vyšetřování

Záchranné složky zasahují na místě tragédie v Ústí nad Labem. (18.2.2023)
Záchranné složky zasahují na místě tragédie v Ústí nad Labem. (18.2.2023)
Foto: Policie ČR

Na místo požáru zahradního domku ve čtvrti Předlice v Ústí nad Labem se dnes dopoledne vrátili policisté a hasiči. ČTK to řekl mluvčí krajských hasičů Petr Pelikus. Po požáru v sobotu ráno byli nalezni čtyři mrtví, z toho dvě děti. Policie informovala na twitteru, že prověřuje tři možné verze vzniku požáru.

Na místo dnes vyjela vyšetřovací skupina složená ze dvou členů technického ústavu požární ochrany, vyšetřovatele krajské kriminálky a technika kriminálky a krajského a ústeckého hasiče, kteří se specializují na zjišťování příčin. Policejní vyšetřovatel Jiří Vopravil novinářům řekl, že prověřují, zda bylo příčinou úmyslné jednání, nedbalost, nebo technická závada.

Informaci o požáru dostaly složky integrovaného záchranného systému v sobotu kolem 08:00. Po ohledání požářiště byly nalezeny čtyři osoby bez známek života, podle policejní mluvčí Veroniky Hyšplerové dvě z toho jsou děti.

Témata:  požáry Ústí nad Labem Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

23. prosince 2025 14:19

Největší záhada filmu Sám doma vyřešena: Lékař prozradil, jestli by Mokří bandité přežili Kevinovy pasti

Vánoční sezóna je v plném proudu a s ní i tradiční sledování filmu Sám doma. Adam Taylor, profesor anatomie na Lancasterské univerzitě, se však na trampoty „Mokrých banditů“ podíval optikou moderní medicíny. Jeho závěr je jednoznačný: Harry a Marv jsou medicínské zázraky, které by v reálném světě Kevinovy pasti nepřežili ani minutu, natož aby se v druhém díle vrátili pro další nálož bolesti.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy